Yılın ilk Ukraynalı turist kafilesi Antalya’ya geldi

Peninsula Tours Operasyon Müdürü Erhan Berhan,Ukrayna ve Türkiye arasında turizm işbirliği olumlu sonuç vermeye başladı. Ukrayna’dan 2017 yılı ilk turist kafilesi Antalya’ya ulaşması turizmcilerin yüzünü güldürdü.

Peninsula Grubuna bağlı Adagio Tur ve Ukrayna’lı partneri TPG işbirliğiyle Ukraynalı turistler Antalya’ya ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Antalya’ya gelen ziyaretçileri karşılayan Peninsula Grup, ziyaretlerin Mart ayında başlamasını olumlu buldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan  Peninsula Tours Operasyon Müdürü Erhan Berhan, Türkiye Ukrayna işbirliğini TPG-Türkiye Markası adı altında sürdüreceklerini belirtti.

2016 yılında Antalya, Dalaman ve Bodrum’a tur düzenlediklerini söyleyen Erhan Berhan, bu yıl İzmir havalimanını da programlarına eklediklerini açıkladı. Berhan, TPG’nin Ukrayna’nın birçok şehrinden Türkiye’ye direk uçuş imkanı sağladığını ve 2017 yılında 120 bin Ukraynalı turisti Türkiye’ye getirmeyi planladıklarını vurguladı.

2017 ve 2018 yılında TPG’nin Türkiye uçuşlarının tüm yıla yayılacağını belirterek, Türkiye ve Ukrayna arasında sadece kimlikle seyahat işbirliğinin çok önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Vizesiz, pasaportsuz ve sadece kimlik ile seyahatin tüm AB ülkelerinde de olması gerektiğini bildiren Peninsula Tours Operasyon Müdürü Erhan Berhan, bu sayede Türkiye turizminin önündeki engelin kalkacağını dile getirdi.

Türkiye’nin turizm rakipleri olan İspanya ve Yunanistan gibi AB ülkeleri aleyhimize bir durumun bu sayede bertaraf edileceğinin altını çizdi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.