Vize alması en kolay 13 ülke

 • by Tarık Aydın
 • 2 Yıl önce
 • 1

Yaz mevsiminin geldiği şu günlerde yurt dışı tatili yapmak isteyenler için en büyük sorun “vize” olabiliyor. Fakat bu zorluk bazı ülkeler için geçerli olmuyor. Passport Index tarafından vize alması en kolay ülkeler değerlendirmesinde 13 ülke yer aldı.

Kolay vize veren ülkeler bize uzak olarak gözükse bile seyahat etmeyi sevenler için harika seçenekler olabilir.

Kamboçya

Kamboçya’nın resmi adı Kamboçya Krallığı’dır. Komboçya, Güney Asya bölgesinde yer almaktadır. Bu ülkeye gitmek isteyenlere özel 30 gün geçerli olmak koşulu ile turistik vizeler var. Kamboçya’nın ülkemizdeki Fahri Konsolosluğunun yanı sıra, sınır kapılarında da verilmekte.

Madagaskar

Madagaskar, Afrika’da bulunuyor. Bir ada ülkesi olan Madagaskar, Hint Okyanusu’nun batı bölümünde yer almaktadır. Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması mevcut.

Samoa

Samoa, Güney Büyük Okyanus’unda, Polinezya’da bulunan, adalar topluluğundan oluşan bir ülke. Türk vatandaşları kapıda vize alabiliyor. Dışişileri Bakanlığı’nın sitesinde bu ülkeye dair bir kayıt bulunmuyor.

Komor Adaları

Komor Adaları, Afrika kıtasında yer almaktadır. Turistik amaçlı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız için kapıda vize uygulaması mevcut.

Gine-Bissau

Gine Bissau, Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Gine Bissau, Senegal ve Gine’ye komşu. Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması burada da mevcut.

Moritanya

Moritanya, kuzeybatı Afrika’da yer alan ülke. Senegal, Mali, Cezayir arasında kalan bu ülke için kapıda vize alınabiliyor.

Mozambik

Mozambik, güneydoğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin doğusunda tamamen Mozambik kanalı yer almaktadır. Bu ülkede de kapıda vize uygulaması mevcuttur.

Seyşeller

Seyşeller, bir ada ülkesidir ve Afrika kıtasına bağlıdır. Seyşeller, Madagaskar kuzeydoğusunda yer almaktadır. Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaf.

Doğu Timor

Doğu Timor, Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. 30 gün bu ülkede ikamet etmek isteyen vatandaşlarımız kolay vize uygulamasından faydalanabilirler.

Togo

Togo, Afrika kıtasının batı bölgesinde yer alır. Togo, Burkina Faso, Benin ve Gana ile komşudur. Türk vatandaşları kapıda vize alabiliyor.

Tuvalu

Tuvalu, Büyük Okyanus’ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesi. Avustralya ve Hawaii’nin arasında bulunan ülkenin komuşuları Kiribati, Samoa ve Fiji adaları. Tuvalu, 26 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip.

Uganda

Uganda, Afrika’da bulunan ve denize kıyısı olmayan ülkedir. Türk vatandaşları kapıda vize alabiliyor.

Mikronezya

Mikronezya, Okyanusya içerisinde Büyük Okyanus’un batı kesiminde yer alan ve toplam 607 adadan oluşan ülke. Ancak Passport Index’teki bilgiye göre Türk vatandaşları Mikronezya’ya vizesiz giriş yapabiliyor. Mikronezya’ya seyahat edecekler seyahate çıkmadan önce ilgili ülkenin temsilciliğine başvurmalı.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

1 Yorum yapıldı

 1. Avatar

  Uzaklara seyahat etmek isteyenler için harika bir makale olmuş. Mükemmel yerler. Sizin yerinizde olsam google resimlerden bu ülkenin resimlerne bakardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.