Ucuz tatil yapabileceğiniz ülkeler

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

Tatil için yurt dışında yapmak isteyenlere biraz uzak olabilir fakat Türkiye’de günlük yaşamınızdan daha ucuza gelebilecek tatiller yapabilmeniz mümkün olabilir. Uzak doğuda bulunan bazı ülkeler cebimizdeki Türk lirasını gittiğimiz ülkelerin parasına çevirdiğimizde çok fazla paramız olabilir.

Türkiye’de tatil yapmak günümüzde çok uygun olabilir. Turizmde yaşanan gerileme ve dalgalanmalardan dolayı fiyatları sürekli geri çeken turizmciler, yerli turistin aslında yurt dışına çıkmaması için bir çok olanak sağlıyor.

Yurt dışına tatile gidecekseniz ve uzak doğu seferi yapmak için zamanınız varsa bu ülkeleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Endonezya

Endonezya adalarını gez gez bitiremeyebilirsiniz. Endonezya’da irili ufaklı 17 bin 508 tane ada bulunuyor. Uzak doğuda en çok Müslüman nüfusa sahip bölgelerden birisidir. Ayrıca renkli bir yaşam tarzınız varsa Cakarta tam size göre. Farklı bir kültürde çok uygun fiyata tatile gidebilirsiniz.

Endonezya’da romantizmin büyüsünü yaşayabileceğiniz Bali’yi mutlaka ziyaret edin. Sevgililer için romantik bir tatil imkanı Endonezya’da sizi bekliyor. 1 TL ortalama 3660 Endonezya Rupiahı yapıyor.

Filipinler

Uzak doğuda başka bir adalar ülkesi de Filipinler. Bu ülke Çin, Malay, İspanya, Hintliler ve İslam Devletlerinin egemenliğinde kalmış. Bu kadar farklı ülkelerin kültürlerinin birleşimi harika bir sonuç ortaya çıkarıyor.

Filipinler adalarının yanı sıra sahip olduğu yağmur ormanları ile adından söz ettiriyor. 1 Lira yaklaşık 13 Filipinler Pesosu yapıyor.

Tayland

Tropikal adaları ile her yıl binlerce turist bu ülkeyi ziyarete geliyor. Tapınakları, doğal güzelliği ve her zaman duyduğumuz “Thai Masajı” ile harika bir tatil sizi bekliyor olabilir. Uygun fiyata tatil için Tayland’ı tercih edebilirsiniz.

Modern mimari ve farklı kültürleri ile başkent Bangkok ziyaret etmeniz gereken ilk merkez olmalıdır. Ayrıca sürekli ismini duyduğumuz Pattaya ve Phuket’e de mutlaka uğrayın. 1 Lira yaklaşık 9 Tayland Bahtı yapıyor.

Kamboçya

Uzak doğuda sessizlik ve huzur arıyorsanız Kamboçya size göre olabilir. Eşsiz Budizm tapınakları, harika mimarisi ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız bu fotoğraflarla şenlenecektir.

Kamboçya uzun yıllar Fransız sömürgesinde yaşadı. Farklı mimarisinin yanı sıra Mekong Nehrini kanoyla gezebilirsiniz. 1 Lira yaklaşık 1096 Kamboçya Rieli yapıyor.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.