TÜRSAB kampanya başlattı

Koronavirüs salgını sebebiyle önümüzdeki aylar için tatil satan alan çok sayıda tüketici acentaları arayarak iptal yoluna gidiyor. Söz konusu rezervasyonlar için otellere ve havayollarına taahhüt veren acentalar ise satış ve nakit girişi olmadığı için tüketicilerin taleplerine cevap vermekte zorlanıyor.

TÜRSAB sistemde yaşanan tıkanmayı aşmak için tüketicilere yönelik ‘Tatilinden Vazgeçme, Ertele’ kampanyası başlattı. Birliğin sosyal medya hesaplarından #HayallerindenVazgeçmeErtele, #TatilindenVazgeçmeErtele, #VazgeçmeErtele sloganlarıyla paylaşımlar yapıldı.

Bağlıkaya: Acentalara nakit girişi yok, tatil planının ertelenmesi en doğru çözüm

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya dün Habertürk’te katıldığı canlı yayında tüketicilerin acentalara, acentaların tüketiciye sahip çıkması gereken bir dönemin yaşandığını belirtmişti.

Bağlıkaya şöyle konuşmuştu: ” İnsanların panik yapıp Haziran, Temmuz ve Ağustos’tan sonraki tatillerini iptal etme yoluna gidebiliyor. Bundan dolayı sistem kilitlenmiş durumda. Önümüzdeki aylar için yaptıkları tatil satışlarından dolayı acentaların otellere ve havayollarına yükümlülüğü söz konusu. Şu anda hiç satış yok. Dolayısıyla nakit girişi de yok. Nakit girişi olmayan acentaların iptal taleplerine de kısa zamanda cevap vermesi çok zor. Tüketicilerden isteğimiz mümkün olduğu kadar önümüzdeki aylar için aldıkları tatil turlarını iptal yoluna değil de erteleme yoluna gitmeleri. Tatil planlarını biraz daha ötelemiş olacaklar. Bu sayede acentaların yaşadığı kilitlenme de aşılmış olacak”

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.