Türkiye mi İspanya mı

  • by Sayın Sami
  • 5 Yıl önce
  • 1

Almanya’da yayın yapan ProSieben TV “turizm dedektifi” olarak iki çift belirledi. Çiftler Almanların tatil açısından en çok tercih ettiği İspanya ve Almanya’ya 120 euro bütçe ile gönderildi. Eşit para ile farklı tatil bölgesinde yapılabilecekleri kaydetmeleri, eksik olan şeyleri not ederek tatile çıkacak Almanlara yol göstermelerini sağlamayı amaçlıyorlardı.

“Turizm dedektifi” son dönemlerde bir çok ülkede görmeye alışık olduğumuz bir durum haline geldi. İnsanlara yol göstermek için kullanılan bu yöntemde sıradan kişiler tatillerini video ile kaydediyorlar. Yaşadıkları deneyimleri, tatillerindeki eksikliği ve yapmadıklarını veya tatilde yaşadıkları güzellikleri insanlara göstererek gittiğinde neler ile karşılaşacağını bilmelerini sağlıyorlar.

Belirlenen turizm dedektiflerinden iki kadın İspanya’ya, erkek ve kadın olan çift ise Türkiye’ye yolculuk yapıyor. Videoya çekilen deneyimler ile insanların aynı para ile Türkiye ve İspanya’da neler yapabildiğini, nasıl davranışlara maruz kaldıklarını görebilirsiniz.

Çiftlere bütçe olarak 120 euro veriliyor. İspanya’ya giden kadınlar 3 yıldızlı bir otelde kalmak zorunda kalırken Türkiye’ye gelen çift ise Antalya Konyaaltı sahilinde 5 yıldızlı bir otelde konaklama fırsatı yakalıyor. İki ülkeyi de ziyaret eden turizm dedektifleri otele giriş, oteldeki odalarının durumları, sahil, günlük yaşam gibi ayrıntıları insanlara gösteriyor.

Türkiye mi ? , İspanya mı ?

Sorunun cevabı aslında videoda tam olarak veriliyor. Kaldıkları odaları görmeniz bile insanların neden Türkiye’yi seçmesi gerektiğini net olarak belli ediyor. Gittikleri bölgenin plajı, yaşamak için harcadıkları paralar hep Türkiye’yi işaret ediyor. İnsanların güzel bir tatil geçirmek için ülkemizi seçmesine neden şaşırmamamız gerektiğini bize video net olarak gösteriyor.

Avrupalı turist neden İspanya’yı tercih ediyor

Bu sorunun cevabı aslında çok açık. Hatta bu bir soru bile değil. Şartların çok daha iyi olduğu, yaşamın ve tatilin daha ucuz olduğu Türkiye’yi bırakıp insanların İspanya’ya gitmesinin yegane nedeni SİYASİ nedenlerdir. Türkiye’ye tatile gelip memnun kalmayan turistin sayısı çok azdır. Mükemmel doğa, dünyanın bir çok bölgesinde göremeyeceğiniz lüks oteller, uygun fiyatlar, eğitilmiş personel, neredeyse tatil için dizayn edilmiş şehirler, yılın her döneminde tatil yapabilme imkanını Türkiye’de eksiksiz olarak bulabilirsiniz.

ProSieben TV yaptığı araştırmada sizlere tavsiyem videoda yaşanan olayların dışında facebook kullanıcılarının da yorumlarını okumanız olacaktır. İnsanların yaptıkları tatil deneyimini yazdıkları, tercihlerini belirttiklerini ve gerçek düşünceleri orada bulabilirsiniz.

Video izlemek için TIKLAYIN

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.