Türkiye’den İranlı turist için atak

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

İran’ın en büyük turizm fuarları arasında olan 10. Tahran Uluslar arası Turizm Fuarına ülkemizden yetkililer de katıldı. Ülkemizin İran’da tanıtımı ve yanlış algıların giderilmesi için bir fırsat olan fuara Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’a, bürokratlar ve turizmciler eşlik etti. Yetkililerimiz İranlı makamlar ve turizmcileriyle görüşmelerde bulundu.

İran Turizm Fuarı, İrşad ve Kültür Bakanı Rıza Salihi Emiri, İran Kültürel Mirası, El Sanatları ve Turizm Kurumu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Zehra Ahmedipur’un katılımıyla 6 Şubat’ta açılan fuar halen ziyaretçi kabul ediyor.

Fuarda Türkiye’nin standı en büyük stant olma özelliğini taşıyor. Türkiye Standı fuarda yoğun ilgi ile karşılaştı. Yayman, Türkiye Standının açılışını yaptıktan sonra şehirlerimizi tanıtan turizm acentelerinin stantlarını gezdi. Fuarda İzmir, Trabzon ve Kuşadası, Konya şehirlerimizi tanıtan bölümler bulunuyor. Yayman, stantları gezen ziyaretçilere baklava ve lokum ikram ederek sohbet etti.

Türkiye’de sorun yaşamazsınız

Yayman gazetecilerle gerçekleştirdiği toplantıda Türkiye’nin güven açısından sorunu olmadığı söyleyerek İranlı turistleri Türkiye’ye davet etti. Yayman, “Türkiye güvenlik açısından sorunu olmayan bir ülkedir. İstanbul ne kadar güvenliyse, Berlin, Paris, Brüksel, Kapadokya’da o kadar güvenlidir” diye konuştu.

Sorunların çözümü için buradayız

Fuarda Tahran Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından İran Devlet Televizyonu Kültür Merkezi’nde bir toplantı gerçekleşti. Toplantıya İran’ın en büyük 35 turizm şirketi katılım gösterdi. Yapılan toplantıda İran’dan Türkiye’ye daha fazla turist gelebilmesi için turizm sektörü yetkilileri ile görüşmeler yapıldı, sorunlar, engeller ve çözüm yolları değerlendirmeye alındı. Türkiye ve İran arasında var olan iyi ilişkilerin sadece devlet düzeyinde değil özel sektörde de güçlenmesini hedeflediklerini söyleyen Yayman, turizmcilere “Buraya gelmemizin amacı sizin Türkiye’de turizm alanında yaşadığınız sorunları bizzat dinlemektir. Sorunları öğrenerek çözümler bulmak için buradayız. Türkiye’ye İranlı turist getiren operatörlerin yaşadıkları sorunları giderme konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.