Türkiye’deki termal otellere turist akını

Kış aylarının gelmesiyle turistler kaplıcalara yönelmeye başladı. Termal sularıyla ünlü olan ülkemizin cazip fiyatları sayesinde yabancı turistlerin ilgisi yeniden Türkiye’de dönmeye başladı.

Şifalı termal sular, cilt hastalıkları, kemik ağrıları, bazı romatizma çeşitleri, bel ve diz ağrıları gibi birçok hastalığa şifa olmaya devam ediyor.

Türkiye’de yer alan termal otellerin fiyat ve komfor açısından cazip olması yabancı turistleri etkiledi. Soğuk havaların etkisiyle şifalı sulara yönelen ziyaretçiler Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin yüksek fiyatlarından kaçmak için Türkiye’ye yöneldi. Masaj, spa, termal havuz, hamam gibi birçok hizmeti sunan Türkiye’deki termal otellerin Fransa, Avurturya, İran, İrak ve Almanya gibi ülkelerin gözdesi haline geldi.

Oteller, şifalı suların yanı sıra güven, huzur ve dinlenme imkanı sunarken, zengin menüleriyle de müşterilerini oldukça memnun ediyor. Yaz turizmine oranla daha uygun fiyat imkanı tanıyan termal otelciler, yerli ve yabancı turistler için bu soğuk kış günlerinde vazgeçilmez bir fırsat halini aldı.

Eşsiz güzellikteki sahilleri, dağcıların gözdesi kış turizm merkezleri, tarihi geçmişinin yanı sıra 5 farklı kaplıca suyuyla sağlık turizminde de vazgeçilmez olan Türkiye’ye gelen ziyaretçiler doğal çamur ve yosun tedavisinden de faydalanabiliyor. Çamurla yapılan masaj sonrası dinlenen ziyaretçiler, termal havuzların keyfini çıkartıyor.

Ayrıca Türkiye’deki şifalı kaplıca suları Avrupa seviyesine ulaştı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun “tam uyum” kapsamına girebilen termal otelleri “Sağlık Otelleri” statüsünü aldı. Hastalar termal sularda gördüğü tedaviyi SGK kapsamına giren otellerde kuruma bağlı olarak gidebilecek.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.