Türkiye’deki kayak merkezleri

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Turizme yapılan yatırımlar ve gelişen kış turizmi bölgeleri ile artık dünya çapında kayak merkezlerimiz var. Türkiye’de kış mevsiminin de turizm açısından istenildiği gibi geçmesi kayak merkezlerinin tamamen dolmasına yol açtı. Kayak ve kış tatillerini seviyorsanız sizin tatil zamanınız diyebiliriz.

Uludağ Kayak Merkezi

Bursa’ya 36 km ve İstanbul’a da yakınlığı ile bilinen Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin kış turizminde parlayan yıldızı denilebilir. Yapılan festivallerde bu merkeze önemli katkıda bulunuyor. Ayrıca Türkiye’deki en büyük kayak merkezi olma özelliğini taşıyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri’den sadece 25 km uzaklıktaki Erciyes Kayak Merkezi, kış turizmini sevenlerin gözdelerinden birisi diyebiliriz. Uygun fiyatları ile yerli turistlerin gözdesi olan Erciyes Kayak Merkezine ulaşım sorunu bulunmuyor. Havalimanı’nın önünden belediye otobüs sefeeri düzenliyor. Kayak malzemeleriniz yoksa kiralama sizin için mantıklı olabilir.

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’un merkezinde olması nedeniyle ulaşım sorununu çok yaşamayacağınız bir yerdir. Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan kayak merkezinde bu aralar kar kalınlığı 2-3 metre arasında değişiyor. Bütçenize göre 4-5 yıldızlı otellerde konaklama fırsatına sahipsiniz.

Kastamonu-Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu-Ilgaz Kayak Merkezi 2 km uzunluğunda bir kayak pistine sahip. Kayak merkezi Aralık ayında başladığı hizmetine Nisan ayında son veriyor. 2 farklı kayak pisti bulunuyor ve doğa manzarası görülmeye değer.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu’ya yakınlığı ile bilinen Kartalkaya Kayak Merkezi, kış turizminin yükselen değerlerinden olarak görülüyor. Kayak pistinin çevresi tamamen çam ormanlarıyla çevrili ve Avrupa standartlarında hazırlanmış özel bir snowboard pisti bulunuyor.

Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’a olan yakınlığı ile bilinen Kartepe Kayak Merkezi, kış turizminde en çok tercih edilen kayak merkezlerinden birisidir. Sapanca Gölüne olan yakınlığı tatilcileri kendine çeken başka bir özelliği olarak görülüyor. Kartepe’de küçük pansiyonlardan 5 yıldızlı lüks otellere kadar her bütçeye uygun konaklama fırsatları var.

Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars’ta bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, ülkemizin yanı sıra tüm dünyadan ziyaretçileri kendine çekiyor. Amatör ve profesyonel kayakçılara da hitap eden merkez, 2 adet lüks otele sahip. Ayrıca dünyada yalnızca Alp Dağları’nda bulunan özel kristal bir kar türünü de bu kayak merkezinde görebilirsiniz.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.