Türkiye’de balayı için gidilecek yerler

  • by Tarık Aydın
  • 6 Yıl önce
  • 1

Düğün eğlenceli olduğu kadar stresli bir organizasyondur. Evlilik için alışverişler, provalar, mekan ve konsept seçimleri derken bazen çok yorucu olabiliyor. Düğün sonrası pasaport, vize, yurt dışı çıkışı gibi olaylarla uğraşmadan ülkemizde balayı yapmak çok daha mantıklı olabilir. Türkiye’de balayı için gidilecek yerler araştırmasında onlarca yer bulabilirsiniz. Yaz veya kış mevsimi fark etmeksizin Türkiye’de dünya çapında tarihi ve doğal güzellikler, oteller mevcut.

Side

Plaj, güneş, deniz, tarihi mekanlar ve lüks oteller arıyorsanız Side tam size göre bir yer. Tarihte bölgede yerleşen çok sayıda medeniyet olduğundan Side, tarihi zenginlikler açısından bir çok yerin önünde yer alıyor. Golf, at safari, dalış ve rafting gibi aktiviteleri istediğiniz aman yapabilirsiniz.

Datça

Akdeniz ve Ege’nin birlikte kucakladığı tatil bölgesi Datça, huzur, sakinlik isteyenler için biçilmiş kaftan. Datça’da bulunan Apollon Tapınağı, Aspendos Köprüsü ve Köprülü Kanyon’uyla neden yurt dışına tatile gitmedik diye pişman olmayacaksınız. Datça’dan denize girebileceğiniz harika bölgeleri de es geçmemek lazım.

Assos

Binlerce yıllık romantizm durağı Asos ne kadar kalabalık olursa olsun huzurunu ve sessizliğini asla kaybetmez. Athena Tapınağı, Behramkale Köprüsü, Hüdavendigar Camii gibi harika yapıtları ile Assos yurt içi balayı planlarında atlanmaması gereken yerlerden birisidir. Ayvacık bölgesinde denize girdiğinizde suyun nasıl bu kadar temiz kaldığına hayret edeceksiniz. Assos’a gidip güneşin batımını izlememek olmaz.

Marmaris

Ege’de bulunan, yılların güzelliğini bozamadığı Marmaris eğer yurt içinde balayı yapacaksanız liste dışı kalmaması gereken bir tatil bölgesidir. Türkiye’de balayı için gidilecek yerler arasında yaz döneminde en kalabalık tatil bölgelerinden birisi olacağı kesin olsa bile balayı için şans verilmeye değer.

Olimpos

Olimpos, Antalya’dan başka bir tatil bölgesidir. Fakat Olimpos’un diğer Antalya tatil bölgelerinden farkı ise yüzlerce yıllık tarihin bozulmamış olmasıdır. Olimpos, Kemer ve Adrasan gibi iki mükemmel bölgenin tam ortasındadır. Tertemiz kumsallar, akvaryum kadar temiz denizi ve yeşilin her tonunu içinde barındıran bu antik liman kenti balayı için harika bir tercih olabilir.

Kapadokya

Kayaların içi oyularak oluşturulan lüks otellerde balayı yapmak bir çok insanın hayali olabilir. Kapadokya aslında tarihin ta kendisidir. Bu mistik ve çekici bölgeyi Türkiye’de balayı için gidilecek yerler arasında eklemezsek olmazdı. Kafanızı gökyüzüne kaldırdığınızda mavinin içinde uçuşan balonları görebilirsiniz. Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Avanos gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerdir. Kapadokya’da bulunan bu bölgelerin en güzel tarafı ise birbirlerine çok yakın olmaları. Tarihi bölgeleri sevenlerin Kapadokya’yı listenin üstüne taşıyabileceklerini söylememize gerek yok diye düşünüyoruz.

Uludağ

Kış mevsiminde düğün olmayacak diye bir kural yok. Kış mevsimi de düğün için en az yaz mevsimi kadar güzeldir. İki insanın birbirini sevdikten sonra zaten zamanın da önemi yok. Karların arasında, romantik ve lüks bir balayı arıyorsanız Uludağ fikrini ciddi olarak düşünmelisiniz.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.