Türk turistlerin tercihi 4 yıldızlı oteller

Araştırma sitelerinden alınan verilere göre, Türk turist seyahatlerinde 4 yıldızlı otelleri tercih ederek büyük tasarruf sağladı.

Dünyanın önemli turizm merkezlerinde son dönemde yaşanan saldırıların ardından 5 yıldızlı otellerin fiyatlarında oldukça düşüş yaşandı. 4 ve 5 yıldızlı oteller kategorisinde yer alan ve günlük fiyat ortalaması 500 TL’nin altına düşerken Türk turistlerin tercihi 4 yıldızlı otellerden yana oldu.

Hotels.com ‘Hotel Price Index™’inde (HPI™) yer alan bilgilere göre, Türk turistlerin bir kısmının 5 yıldızlı otellerin fiyatlarını olumlu bulduğunu, bir kısmının da daha uygun fiyatlı olan 4 yıldızlı otelleri tercih etti.

Türk turistler, 5 yıldızlı otellerin kalitesinde ve daha uygun fiyat imkanı sunan 4 yıldızlı otellerde konaklamayı tercih ederek gecelik 1.300’den fazla tasarruf sağladı.

‘Hotel Price Index™’indeki raporu, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere’nin turizm merkezlerininde içinde yer aldığı geçtiğimiz yılın en popüler 100 seyahat noktasından yarısından fazlasının 500 TL’nin altında konaklama imkanı bulundurduğunu ortaya çıkardı.

2016’da aralarında Milano, Venedik ve Cannes’ın da bulunduğu Avrupa’daki popüler seyahat noktalarında, fiyatların 500 TL altında seyrettiği beş yıldızlı otellere kıyasla, 4 yıldızlı otel kategorisinde hatırı sayılır oranda daha erişilebilir seçenekler sunuldu.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.