THY’nin yeni yüzü dünyaca ünlü oyuncu oldu

 Türk Hava Yolları yeni marka yüzü için Amerikalı oyuncu Morgan Freeman’la anlaşma yaptı.

Türk Hava Yolları büyümeye devam ediyor. Reklam filmleriyle beğeni toplayan THY, bu yılki reklam yüzü olarak dünyaca ünlü oyuncu ile anlaşma imzaladı. 5 Şubat tarihinde yayına girecek olan reklam filmi Super Bowl’un finalinde yayımlanması bekleniyor.

Amerikanın en çok izleyici kitlesine sahip programlarından NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) Finali Super Bowl dünyada 800 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Los Angeles’ta çekilen reklam filminde THY büyük bir sürpriz yaparak Morgan Freeman’ı tanıtım yüzü olarak seçti. Dünyadaki uçuş ağını giderek büyüten Türk Hava Yolları, geçen yıl Super Bowl’da yer alan ilk Türk firması oldu.

THY reklam filmiyle ABD’nin yüzde 48’ine Ulaşacak

Amerika’da yüzde 35’lik bir kitleye ulaşan THY, geçen yıl ağına eklediği Atlanta hattı ile ABD’deki hatlarını 9’a çıkardı.

800 milyona ulaşan Super Bowl’un finalinde yayımlanacak reklam filmi ile THY ABD nüfusunun yüzde 48’ine ulaşmayı hedefliyor.

Oskarlı Oyuncu Morgan Freeman

Oyuncu olmasının yanı sıra pilot olmasıyla dikkat çeken Morgan Freeman, 79 yaşında. Freeman, 1987’de ilk Oscar’ını Street Smart filmiyle kazandı.

Günümüze kadar 1989’da Driving Miss Daisy, 1994 Esaretin Bedeli ve 2004’te de Million Dollar Baby filmleriyle ödül kazanan ünlü oyuncu Freeman,  yönetmen ve yapımcı kimliğiyle de dikkat çekiyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.