THY ücretsiz internet uygulaması için düğmeye bastı

Amerika ve İngiltere’nin elektronik aletlere getirdiği kısıtlamanın ardınan Türk Hava Yolları harekete geçti.

Amerika’nın ardından İngiltere’de Türkiye, Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan gibi ülkelerden gelen uçuşlarda elektronik aletlere kısıtlama getirdi. Türk Hava Yolları ise bu kısıtlamaya karşılık olarak tüm yolcularına ücretsiz internet hizmeti sunmak için çalışmalara başladı. Bunun yanı sıra THY, Amerika uçuşlarındaki tüm yolcularına tablet sunmayı planlıyor.

Amerika ve İngiltere geçtiğimiz haftalarda skandal bir karar alarak Türkiye’ninde dahil olduğu birçok ülkenin terör tehlikesi adı altında uçaklarda elektronik alet kısıtlaması getirmişti. İngiltere havayolu şirketi bu kararı uygulayan ilk firma olurken, Amerika uçuşlarından yılda 1 milyardan fazla gelir elde eden Türk Hava Yolları pazarı kaybetmemek adına yeni uygulamalara başlayacak.

Uçak içi eğlence hizmetlerine yenisini eklemeye hazırlanan Türk Hava Yolları, “Bedava internet ve tablet” hizmeti için düğmeye bastı. Bu çalışmaların Dubai merkezli Emirates Havayolları’nda da yapıldığı belirtildi.

İstanbul’da dahil 8 şehirde yer alan 10 havalimanından Amerika’ya; Türkiye’ninde dahil olduğu 6 ülkede yer alan tüm havalimanlarından İngiltere’ye doğrudan sefer yapan uçuşlarda cep telefonundan büyük tüm elektronik aletlere kabin yasağı getirildi ve bu cihazların valize konulması kararı alındı.

Buna karşın ekonomi sınıfına ücretli olarak verdiği internet hizmetini ücretsiz sunmak için çalışmalara başlayan THY, bu uygulamadan önce internet hizmetini saati 9,99 dolar, 24 saatini 14,99 dolardan veriyordu. Konuya ilişkin açıklama yapan yetkililer, ücretsiz internet hizmetini kaliteli bir şekilde sunulması durumunda THY’nin yolcu kaybetmeyeceğini, aksine yolcusunu arttıracağını söyledi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.