Tatil için dünyanın en ucuz şehirleri

 • by Tarık Aydın
 • 5 Yıl önce
 • 0

Dünyanın en ucuz şehirleri listesi ile artık ucuz tatil yapmak hayal değil. Araştırma şirketi Mercer, başka ülkeden gelecek turistler için en pahalı şehirleri sıraladı. Bu sıralamada zirvede bir çok araştırmada da en pahalı olarak çıkan Hong Kong yine zirveyi kimseye bırakmadı. En çok turist alan iki şehrimizden birisi olan İstanbul listede 101. sırada yer alarak tatil için ideal bir kent olduğunu bir daha kanıtladı.

Dünyanın en pahalı şehirler listesini ters çevirerek dünyanın en ucuz şehirler listesi ile uygun fiyatlı tatil yapmak için büyük fırsatlar ortaya çıkıyor. Listede bir çok şehir Türkiye’den vize bile istemiyor. Yurt dışına tatile gidecekler için dünyadaki en ucuz 10 şehir;

 1. Windhoek, Namibya: Güney Afrika’da bulunan şehir bize biraz uzak kalıyor fakat dünyadaki en ucuz şehir olarak listenin zirvesinde yer alıyor. İstanbul’dan Windhoek’a uçmak isteyen birisi 12 saati aşkın uçak yolculuğuna katlanmak zorunda.
 2. Cape Town, Afrika: Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç başkentinden birisidir. Dolar baz alınarak yapılan listede ziyaret edilebilecek şehirlerin başında geliyor.
 3. Bişkek, Kırgızistan: Şehrin görünümü tam anlamıyla satranç tahtasına benziyor. Şehrin neredeyse her sokağında ağaçları sulamak için küçük parklar yapılmış.
 4.  Blantyre, Malavi: Afrika kıtasının orta bölgelerinde bulunan şehir turizmin yanı sıra ticaret açısından da önemli şehirler arasında yer alıyor.
 5. Johannesburg, Güney Afrika: Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Afrika’daki bir çok şehre göre daha gelişmiştir.
 6. Minsk, Belarus : Avrupa’nın batısında olan Beyaz Rusya’nın başkenti konumundadır.
 7. Tunus, Tunus: Akdeniz’in en çok sevilen şehirlerinden birisidir. Şehrin doğusu ve kuzeyi Akdeniz ile çevrili.
 8. Karaçi, Pakistan : Karaçi dünyanın en büyük 11. şehridir. Ayrıca Şangay’dan sonra en kalabalık nüfusa sahip olan 2. şehirdir.
 9. Gaborone, Botswana : Doğa severler için harika bir şehirdir. Hayvanlar aleminin ne kadar çeşitli olduğuna şaşıracaksınız.
 10. Lusaka, Zambiya : Zambiya’nın en büyük şehridir. Zengin doğası ve yabani hayvanlara ev sahipliği yapması nedeniyle doğaseverlerin kaçırmaması gereken bir şehir.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.