Suudi Arabistan’da Antalya rüzgarı

  • by Tarık Aydın
  • 6 Yıl önce
  • 0

Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı’nda Antalya rüzgarları esiyor. Suudi Arabistan’ın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 7. defa düzenlenen fuarda Antalya’nın tanıtıldığı stant büyük ilgi gördü.

Uluslararası Cidde Turizm fuar 22 ülkeden katılımlarla düzenlendi ve Türkiye standı her yıl en çok ilgi gören stantlardan birisi oluyordu. Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı’nda Türkiye standında bu yıl farklılık olarak Antalya’nın tanıtımı da yapılıyor. Antalya’nın ilk defa katıldığı stantta ziyaretçilerin gösterdiği ilgi ise görülmeye değer.

Antalya Valiliğinin desteğiyle, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının (BAKA) düzenlediği organizasyonla katılım sağlanan Fuarın ilk gününde Cidde Belediye Başkanı Dr. Hani Abu Ras ve Türkiye Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön, Türkiye standı yanı sıra Antalya standını ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr. Hani Abu Ras, Antalya hakkında detaylı bilgiler alırken, şehri çok beğendiğini ve bu yaz tatilini Antalya’da geçirmek istediğini belirtti.

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Körfez Ülkeleri Koordinatörü Seyitcan Altınkaynak yanı sıra Antalya’da konaklama tesisi ve seyahat acentesi patronları da fuara katılım gösterdiler.

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar, Suudi ve Arap turistlerin şehri çok beğendiğini ve büyük bir merak uyandırdığını söyledi. Acar, “Bu yıl Antalya’ya gelecek Arap turist sayısında önemli bir artış hedefliyoruz. Antalya’ya Suudi Arabistan’ın bir çok şehrinden uçak seferleri konulması gerekiyor. Bu konuda THY ve diğer havayolu şirketlerinin Suudi Arabistan pazarını iyi araştırmalı, değerlendirmelidir” dedi.

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Münir Karaloğlu, “Türkiye gibi turizm cenneti olan bir ülkeye 2-3 ana pazar yetmemelidir. Cidde Turizm Fuarı’nın Antalya turizminin yelpazesinin genişlemesine ve 12 aya yayılmasına önemli katkıları olacaktır” dedi.

* Resim antalya.gov.tr adresinden alınmıştır.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.