Süper lüks festivalde süper fiyasko

 • by Tarık Aydın
 • 5 Yıl önce
 • 2

Bütün dünyada yaptığı reklamlarla ve astronomik bilet fiyatlarıyla dikkatleri üzerine çeken festivalde eğlencenin yerine büyük hüsran yaşandı. Yapılan reklamlarda çok tanınan internet fenomenlerinin oynadığı süper lüks Fyre Festivali tam bir fiyaskoya dönüştü.

Milliyet Gazetesinden Mehmet Tez’in haberleştirdiği süper lüks festivaldeki fiyaskonun sonucunu ise herkes merakla bekliyor. En ucuz biletin 1250 dolar olduğu, paket tur halinde alındığında 100 bin dolara kadar çıkan biletleri ile dikkat çeken festival, aslında sıradan bir kamp alanından farklı olmadığı ortaya çıktı.

Mehmet Tez’in Milliyet Gazetesinde yer alan yazısı:

“Düşünün, 4 bin dolara bilet satın alıyorsunuz. VIP falan değil, normal bilet. Tropik adada festivale gideceksiniz. Palmiyelerin ardında güneş batarken sahnede en ünlü DJ’ler olacak. Instagram’da takip ettiğiniz bütün internet fenomenleri, az ünlüler, yarı ünlüler, çok ünlüler eşliğinde (elbette hepsi mayo ve pareolarıyla, ellerinde kokteyllerle birkaç metre uzağınızda hafifçe sallanıyor olacak) Karayip akşamının tadını çıkaracaksınız. Üstelik bunu Karayipler’deki “özel” bir adada yapacaksınız.

Bilet fiyatları 1250 dolardan 12 bin 500 dolara kadar çıkıyor. Bazı bilet paketlerinin fiyatı 100 bin dolar. Hayalleri, beklentiyi siz düşünün. Ancak ülkemizin güzide bir duvar yazısında da belirtildiği gibi “Hayaller Paris, gerçekler Eminönü” durumu Bahamalar’da da var.

Uçaktan inip cennet Great Exuma Adası’na ayak basar basmaz Bahamalar’ın sert toprağına kafayı çakmanız bir oluyor. Lüks çadır dedikleri, kasırgada dağıtılan afet çadırları (gerçekten, lafın gelişi değil). Sahnede kimse yok. Valiz kayıp. Tavuklu sandviç, makarna ve bulabildiğiniz meyveler arasından henüz Karayip neminin ve güneşinin çürütemediklerini ayıklamak zorundasınız.

Suyu idareli kullanmak lazım çünkü sınırlı. Yeterli aydınlatma olmadığından gece olunca göz gözü görmüyor. VIP sefillik. Robinson Crusoe’nun bile ıssız adasında daha fazla lüksü, en azından huzuru vardı, kafası rahattı. Adaya gelmek için binlerce dolar bayılmamıştı.

Bahamalar’da büyük umutlarla ilk kez düzenlenen ve reklamları bikini modeli kızlar ve fenomenler, Ja Rule’dan (festivalin organizatörlerinden) Bella Hadid’e muhtelif ünlüler üzerinden yapılan, sporcuların, film yıldızlarının görselleriyle tanıtılan, “yeni Coachella” diye pazarlanan, festivallerin geleceği diye gazlanan etkinliğe katılanlar şükredemediler. Salgın hastalık, açlık, güneş çarpması, susuzluktan, bunların hiçbiri değilse sıkıntıdan ve sinirden ölmedikleri için dua ederek geri döndüler.”

Devamını okumak için TIKLAYIN

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

2 Comments Already

 1. Avatar

  inanılmaz bir durum oluşmuş. İnternetten vaadedilen ile gerçekte karşılarına çıkanların resimlerini buldum. Kesinlikle görmelisiniz. resmen dalga geçilmiş

 2. Avatar

  Para veren insanların paraları ne olacak ? O kadar insan oraya gitmiş, belki tatil için izin almış, zaman harcamış. Bunları gerçekten merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.