Skal Derneği turizme kalifiye eleman kazandıracak

Konya SKAL Derneği ve Selçuk Üniversitesi üniversite okuma imkanı elde edememiş gençler için yeni bir proje başlattı.

“Turizmle Yeni Yaşam” adlı proje ile üniversite eğitimi alamamış gençler 6 aylık bir eğitimin sonunda turizm alanında iş bulabilecek. Turizm sektörünün en büyük sorunlarından olan kalifiye eleman sıkıntısına da çözüm olacak projeyi Konya SKAL Derneği ve Selçuk Üniversite birlikte yürütecek.

Turizmle Yeni Yaşam Projesinde 25 genç 3 ay teorik, 3 ay pratik olmak üzere 6 ay turizm eğitimi alacak. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’den de mali destek bulan proje iş bulamayan gençlere umut olacak.

Eğitimden başarı ile ayrılan gençlerin Konya Skal Derneğine bağlı otellerde istihdam edileceğinin müjdesini veren Konya Skal Derneği Başkanı Kazım Öztoklu sözlerine şunları ekledi: ” Eğitim süresince haftada 4 gün dersler ön görülmekte ve stajyerler derse geldiği günler için günlük olarak 10 Euro harçlık alacaklar. Stajyerler, Ön Büro, Mutfak ve Servis alanlarında eğitilecek.”

Ayrıca derslerin Selçuk Üniversitesinde verileceğini belirten Öztoklu, otel yöneticilerinin ve akademisyenlerin eğitimlere katılacağını, özel seminerler verileceğini de sözlerine ekledi.

Konya turizmini canlandırmak için ellerinden gelen tüm imkanları kullanan Skal Derneği, bu projeyle hem Konya turizminin canlanacağını hem de turizme kalifiye eleman kazandırılacağının altını çizdi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.