Seyahat acentelerini sevindirecek haber

Kültür ve Turizm Bakanlığından seyahat acentelerini sevindirecek indirim haberi geldi.

Son dönemlerde müzelere yapılan zamlardan acentelerin etkilenmemesi için Bakanlık indirime gitti. Harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı müzelerde ekstra indirim kararı aldı.

Son dönemlerde üst üste yapılan müze zamları başta vatandaşlar olmak üzere sektör paydaşlarından acenteler de durumdan şikayetçiydi. Sektörün duayen isimlerinden biri konuyla ilgili rahatsızlığını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bizzat görüşerek dile getirdi.

15 MART’IN ÖNEMİ

Kulislerden aldığımız bilgiye göre ikilinin görüşmesi sonrası; yapılan zamlar nedeniyle seyahat acentelerinin zarar görmemesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti. 15 Mart tarihine odaklanan bakanlık müze ücretleri için seyahat acentelerine yönelik ekstra indirim kararı aldı.

MİLLİ SARAYLAR İLE DE GÖRÜŞÜLECEK

Konuyla ilgili çalışmalarına başlayan bakanlık ayrıca bu indirimi Milli Saraylara bağlı müzeler içinde yapmak adına girişimlerde bulunacak. Yani bakanlık, Turizm Bakanlığına bağlı olmayan müzelerde acentelerin aynı indirimden faydalanabilmesi için Milli Saraylar ile de görüşecek.

KARŞILAMA SORUNU İÇİN ADIM ATILACAK

Yine aynı görüşmede Aynı görüşmede Turizm Bakanı Ersoy, seyahat acentelerinin İGA ile olan karşılama sorununa ilişkinde İGA ve valilikle görüşeceğini belirtti. Bunun içinde bir girişimde bulunacaklarını ifade etti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.