Şehirlerarası yolculuğa yeni sınırlandırma

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirlerarası yolculuklara getirilen sınırlandırmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından İstanbul’da uygulanacak koronavirüs tedbirlerine ilişkin paylaşımlarda bulundu. Yerlikaya’nın paylaşımları şöyle:

-Otobüs ile şehirler arası yolculuğun “Seyahat İzin Kurulu”nun iznine bağlanmış olması nedeniyle; Taksi vb. araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmasına izin verilmemesi kararlaştırılmıştır.

-Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırılmıştır.

-Fabrika çalışanlarını taşıyan servis araçları, çalışanların ikamet ettikleri yerden başka şehre yolcu taşımaları ile şehir içi yolcu taşımacılığının devamı niteliğinde olan ancak il sınırlarını geçen minibüs taşımacılığı (Gebze’de olan bir fabrikanın servislerinin çalışanları İstanbul’dan Gebze’ye ve Gebze’den İstanbul’a taşımaları, Gebze-Harem Minibüs hattı gibi) “şehirlerarası seyahat” kısıtlamasından muaftır. İşçi ve çalışan servislerinde de genelgede belirtildiği üzere sosyal mesafe kuralı ve en fazla %50 doluluk oranı kuralına uyulması zorunludur.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.