Sağlık Bakanlığı denetimleri sıkılaştırıyor

  • by Abdulkadir Kaya
  • 3 Yıl önce
  • 0

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) tarafından Sağlık Bakanlığı’ya yapılan “koksaki virüsü” bulunması ve yayılması ile ilgili bilgilendirme talebine olumlu yanıt geldi. Sağlık Bakanlığı, bölge otellerinin şartlarını daha iyi hale getirmesi için talimat verdiği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı, Rusya tarafından “Antalya’da koksaki virüsü salgını iddiası” talebine olumlu dönüş yaptı. Antalya’ya tatil yapmak için gelen 348 turist tarafından hastaneye başvuru gerçekleştirilmişti. Yapılan başvuruların ardından Rospotrebnadzor tarafından, Antalya’nın körfez kısmında “koksaki virüsü” olduğu açıklaması yapıldı. Rospotrebnadzor, Antalya’da bulunan virüs nedeniyle acil telefon hattı oluşturdu. Sağlık Bakanlığı, Rospotrebnadzor tarafından istenen araştırma talebine olumlu yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı önlem alıyor

Sağlık Bakanlığı, Antalya’da bulunan otellerin yetkilileri ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Bakanlık, otel yetkililerinden koksaki salgını ile ilgili önlemler alınmasını istediği belirtiliyor. Yapılan açıklamada ise otel yetkililerinden otellerin iyi şekilde dezenfekte edilmesi istendiği belirtildi.

Rospotrebnadzor’u arayanlar 500 kişiye yükseldi

Rospotrebnadzor tarafından kurulan acil yardım hattı üzerinden geneli 14 yaşının altında çocuk olmak üzere 500 turistin sağlık şikayetinde bulunduğu açıklaması yapıldı. Sağlık şikayetini gerçekleştiren turistlerin genelinin Side, Alanya, Belek, Kemer, Antalya bölgesinde olması dikkat çekti.

Tatil iptali ve para iadesi kolaylıkla mümkün

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), hastalığın görüldüğü bölgelerde tatil yapmak istemeyen Rus turistlerin operatörlerden tatil iptali, erteleme ve tatil bölgesi değiştirme talebinin olumlu yanıtlanacağı açıklandı. Turistler, tatil başlangıç süresi gelmeden gerçekleşecek başvurularda para iadesi alabilecek veya para açısından eşdeğer başka bir tatil yapabilecek. Rus turistlerin taleplerine olumsuz cevap verilmesi durumunda ise hukuki işlem başlatılabileceği söyleniyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.