Rusya’dan Türkiye’ye turist akını olacak

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, 2017 yılında Rusya’dan Türkiye’ye ciddi bir talep olduğunu açıkladı.

Erken rezervasyon çağrılarından olumlu sonuç alındı. Rusya’nın erken rezervasyonlarının yarısından fazlası Türkiye’ye yapıldı. Türkiye- Rusya ilişkilerinin düzelmesiyle turizm sektöründe yaşanan canlanma kendini göstermeye başladı.

Başkan Hakan Duran’ın açıklamalarına göre, 2017 yılında Rus turistlerden çok olumlu sonuçlar alınıyor. 2015 yılına oranla 2 kat rezervasyon alındığını ifade eden Duran, “”Şu anda yapılan erken rezervasyonların yüzde 50’sinin Türkiye olması bizim 2017’de Rusya’dan beklediğimiz 3 milyon trendinin yakalanacağının göstergesi. Onun için de eğer 2016’daki gibi Avrupa, Doğu Avrupa, diğer bölgelerdeki misafir sayısını korursak, Rusya’daki ve BDT ülkelerindeki bu yükselişle iyi rakamlara ulaşılacağını ümit inanıyoruz. Beklentimiz de bu yolda ilerliyor. 2015’i yakalamasak bile rakamsal olarak yakınlaşacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Rusya’dan gelen talebin Avrupa ülkelerinden daha göremediklerini söyleyen Duran, Avrupa’dan son dakika rezarvasyonları olacağını tahmin ediyor. Sözlerine devam eden Hakan Duran, Berlin Fuarı’nın Türkiye’nin Avrupa trendi için önemli olduğunu belirtti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.