Rusya’da “Türkiye Festivali” damgası

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

Moskova’da 17 Haziranda açılan “Türkiye Festivali” büyük ilgi ile karşılandı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) öncülüğünde düzenlenen festival Moskova’da 165 bin hektarlık alana kuruldu. Festivalin ilk gününde yağışa rağmen alana gelen Ruslar, ikinci günde havanında güzel olmasının etkisiyle alanı doldurdu. 

“Türkiye Festivali” alanını ziyarete gelen Ruslar, Mehteran takımı ile karşılandı. İlk gün yağışlı havaya rağmen 20 bin Rus tarafından ziyaret edilen festival alanı ikinci gün güzel havanın etkisiyle resmen doldu.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, festivalin istenildiği gibi gittiğini ve katılımın Moskova Fuarını bile geçeceğini söyledi. Böyle bir festivalin daha önce düzenlenmediğini söyleyen Ayık, “Böyle bir organizasyonu ilk defa düzenliyoruz. Festivaldeki gayemiz farklı tanıtım kanallarını kullanarak, alışılmışın dışına çıkmaktı. Rusya Federasyonu turizmde bizim önemli kaynaklarımızdan birisi. Festival ile düzelen ilişkilerimizi Rus halkına da göstermiş olduk” dedi.

Büyük ilgi karşısında şaşırdık

“Türkiye Festivali” ile Türkiye’yi resmen Rusya’ya taşıdıklarını söyleyen TÜROFED Başkanı Ayık, “Festivale bu kadar yoğun ilgiyi biz bile beklemiyorduk. Yarın akşam alacağımız genel rakamlar burada düzenlediğimiz Moskova Fuarının bile üstüne çıkmış olacağız. Bu tanıtım hem çok güzel hem de farklı oldu. Biz Rus halkına Türkiye ile Rusya arasında bir sorun kalmadığını göstermek istedik. Festival ile bunu başardığımıza inanıyorum” diye konuyu özetledi.

Türkiye festivali moskova

Rusya’da “Türkiye Festivali” ilk defa yapıldı

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Moskova’da gerçekleşen festivali değerlendirirken Rusya’da böyle bir şeyin ilk defa yapıldığını söyledi. Festivalin gerçekleşen fuarlar dışında bir etkinlik olduğunu söyleyen Yağcı, “Yaptığımız festivale yoğun ilgi var. Buradaki kalabalık doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Rusya’da Türkiye ve Antalya’yı anlatmamız turizm açısından çok önemli. Bugün bile artan talebi görüyoruz. Coşkulu bir kalabalık var ve bu insanlar otellere de yoğun ilgi gösteriyor. Moskova’nın ortasında Türkiye bu kadar güzel tanıtılmış oluyor” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.