Otelciler odaları aylık kiraya verecek

Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısındaki azalma otel sahiplerini yeni çözümler bulmaya yöneltti. Özellikle Beyoğlu bölgesindeki otel sahipleri odalarını aylık kiralamaya karar verdi.

Türkiye turizminde yaşanan sıkıntılar otelcileri de etkiledi. 2017 yılının başlarından yaz aylarına kadar otelciler odalarını aylık kiraya vermeye başladı. İstanbul’da yer alan butik oteller ‘her şey dahil’ aylık kiralamaya geçiş yaptılar.

Beyoğlu’ndaki oteller yoğunluk olmak üzere 20 metrekarelik odalar veya 1+1 suit olarak aylık bin ile 2 bin arasında kiralanmaya başladı. Normal şartlar da günlük 200 tl olan oda fiyatları bu civarlarda yaşamak isteyen çalışan, öğrencilere hizmet verecek..

Amaç Oteller Kapanmasın

Yeni Şafak’ın haberine göre Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı ve turizm gelirleri, 2016 yılında büyük ölçüde azaldığı için oteller maliyetlerini çıkartarak şirketin kapanmasını önlemeye çalışıyor.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy’da bu konuya ilişkin açıklamalar da bulundu. Turizmcilerin yaşanan kaybı önlemek adına farklı yöntemlere başvurduğunu ancak bunun yanın da kayıt dışı günlük kiralık ev riskinin de sürdüğünü ifade etti.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır’da kayıt dışı konaklamanın güvenlik riski taşıdığını dile getirerek bu durumu önlemek adına birçok faaliyette bulunduğunu açıkladı.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.