Nisan ayında sosyal medya Antalya’yı konuşacak

Yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte hareketlenmeye başlayan Antalya turizminin tanıtım çalışmaları devam ediyor.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve yaz turizminin vazgeçilmesi Antalya tanıtımları hız kazandı. Dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri ve bloggerlarında katkıda bulunduğu tanıtım çalışmalarında sosyal medya aracılığıyla 66 milyon kişiye ulaşıldı.

İnstagram, Youtube, Facebook gibi sosyal mecralardan İstanbul’da gerçekleşmesi planlanan INFLOW Travel Summit 2017’nin ardından Antalya’ya devam edecek Türkiye turlarının tanıtımında dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşıldı. Yaz tatili planlarının yapıldığı bahar aylarında milyonlarca insanın tatil tercihine yön veren sosyal medya fenomleri, 20-23 Nisan arasında bölgenin en iyi otellerinde ağırlanarak Türkiye’nin Antalya’yı yakından tanıma imkanı elde edecek.

18-19 Nisan’da yapılması planlanan İstanbul’daki etkinliğe sosyal medya fenomenleri ve bloggerlarında dahil olduğu 60 kişilik ekip katılacak. Program kapsamında İstanbul’daki etkinliğin ardından ise Antalya’ya devam edilecek. Sosyal medya fenomenleri ve bloggerlar seyahat deneyimlerini anlık olarak takipçilerine aktaracak. Bu etkinliğin Antalya’nın tanıtılmasında büyük katkı sağlanması bekleniyor.

20-23 Nisan arasındaki etkinlikte sosyal medyada takipçileri Antalya’nın tarihi, kültürel, doğal güzellikleri ve sosyal hayatı yakından tanıma fırsatı elde edecek. Program kapsamında Aspendos’tan Kurşunlu Şelalesi’ne, Kaleiçi’nden Tahtalı Teleferiğine uzanan kültürel gezilerin yanı sıra, tekne turu, Gloria Sport Arena Golf Müsabakası etkinliği ve The Land of Legends Theme Park macerasına katılacak influencer’lar, tüm bu deneyimleri fotoğraf, video ve yazılarıyla takipçilerine aktaracak.

INFLOW Travel Summit geçtiğimiz yıl İstanbul ve Kapadokya’da gerçekleşdi, dünyanın dört bir yanından gelen fenomenler aracılığıyla 10 milyon kişiye erişildi. Balon turuna katılan fenomenler ‘muhteşem bir deneyim’ ve ‘büyüleyici bir atmosfer’ olarak tanımladı.

Türk Havayolları ve TAV ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve TÜRSAB’ın desteğiyle düzenlenecek etkinliğin ilk gününde konuşmacılar; sunum, panel ve yaratıcı çalışmalarla yeni seyahat trendlerini paylaşacak. INFLOW Travel Summit 2017’nin ikinci günündeki B2I (Business-to-Influencer) toplantılarında ise katılımcılar, dijital platformun öncüleri, sektör profesyonelleri ve marka temsilcileriyle bir araya gelecek.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.