Nevşehirli turizmciden Erdoğan’ın çağrısına destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın başlattığı “komşunu da al gel” kampanyaya destekler gelmeye devam ediyor.

Nevşehirli Turizm Yatırımcısı İbrahim Düzçekiç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına destek vererek 2017 sonuna kadar tesislerine yabancı ziyaretçi getiren yurt dışındaki vatandaşlara yüzde 50 indirim imkanı sağlayacak.

Türkiye’nin sadece yaz turizmiyle anılmaması gerektiğini; doğa, kış, sağlık turizmi gibi birçok turizme elverişli olduğunu vurgulayan Düzçekiç, Türkiye’ye ziyaretçi çekmek için tüm imkanların değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

İbrahim Düzçekiç, “Türkiye’de son verilere göre turist sayısı yüzde 30 düşerken sağlık turisti sayısının yüzde 5 artması da alternatif turizm kaynaklarının ne denli önemli olduğunu gösteriyor” şeklinde açıklama yaparak Türkiye’nin sahip olduğu termal kaynakların dünyanın en iyisi olduğunu ve termal suların tanıtımının yapılması gerektiğini belirtti.

Tanıtımın yapılmasıyla Ortadoğu ülkeleri ve Almanya, Hollanda gibi ülkelerden gelen turistlerin haricinde suyun kalitesini bilen her yabancı Türkiye’ye sağlık turizmi için geleceğini ifade eden Düzçekiç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gurbetçilere komşunu da al gel çıkışına biz de destek verme ihtiyacı duyduk. Bu çağrıya, yabancı komşusunu, arkadaşını getirecek gurbetçiye yıl sonuna kadar yüzde 50 indirim uygulama kampanyası ile katkıda bulunmaya karar verdik.” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.