Nabi Avcı’nın İsrail ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Tel Aviv’de gerçekleşecek olan Akdeniz Turizm Fuarı’na katılmak amacıyla İsrail’e gitti.

İsrail’e 7 yıl sonra ilk kez ziyaret gerçekleştiren Türk Bakan olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Akdeniz Turizm Fuarı’na katıldı. 2016 yılında Türkiye’ye 260 bin İsrailli turistin ziyarette bulundu. Bu sayıyı 600 bine çıkarmayı hedefleyen Bakan Nabi Avcı, turizm fuarı ziyareti kapsamında İsrail Turizm Bakanı Levin ile görüşme gerçekleştirdi.

Tel Aviv’de yapılması planlanan Akdeniz Turizm Fuarı’na 7 yıl arada sonra Türkiye ilk kez katıldı.

Türkiye- İsrail ilişkilerinde normalleşme sürecinden sonra gerçekleşen resmi ziyarette Bakan Avcı, mevkidaşıyla 30 dakika görüşme yaptı. Nabi Avcı ve Levin görüşme sonrasında ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Ortak basın toplantısında konuşan Bakan Nabi Avcı, 600 bin İsrailli ziyaretçinin Türkiye’ye gelmesi için hiçbir engel olmadığını vurgulayarak, “İşadamlarının önünü açmak için diyalog kanallarını açık tutacağız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’ya İsrail ziyaretinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı (TYD) Murat Ersoy da eşlik ediyor.

Türkiye’nin İsrail ziyaretinin ardından İsrail’den Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısında artış bekleniyor. Turizm geliri 2016 yılında yüzde 29.7 azalmasının ardından Türkiye’nin bu yıl hedef pazarlarından biri de İsrail oldu.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.