Kısa tatil önerisi

 • by Abdulkadir Kaya
 • 2 Yıl önce
 • 3

Hafta sonu harika bir tatil yapacaksanız Burdur’da bulunan Salda Gölü tam size göre bir adres olabilir. Bir çok kişinin Türkiye’deki Maldivler olarak adlandırdığı Göl, konaklama ve piknik fırsatları ile tüm stresinizi atmanızı sağlayacak.

Burdur’da Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’nde, İstanbul’dan hafta sonu keyfi için gelecekler yaklaşık 5 saat kadar araba yolculuğu yapmaları gerekecek. Cuma gününü cumartesine bağlayan gece yola çıkarsanız, bu muhteşem gölde güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Salda Gölü, Denizli ile 80 km, Antalya ile 160 km mesafede bulunuyor.

Salda Gölü, sadece hafta sonu için değil, yaz tatilleri içinde uygun bir tatil bölgesidir. Doğal güzellikleri seven gezginlerin kesinlikle en az bir defa uğraması gereken bir tatil bölgesi diyebiliriz.

Türkiye’nin en temiz gölü

Salda Gölü, Türkiye’nin en temiz gölü olma özelliği taşıyor. Ayrıca dünyada da en temiz göllerden birisi özelliğini taşıyor. Beyaz kumun denizle birleşmesi ise kesinlikle görülmeye değer. Bu görünümü ile Maldivlere çok benzetiliyor.

Giriş ücretlerine beklemediğiniz kadar uygun

Salda Gölü’nde bulunan Tabiat Parkı girişi yayalar için 2 TL, otomobil için ise 7.5 TL olarak belirlenmiş. Tabiat parkında piknik yapmak için çok uygun alanlar mevcut. Tabiat Parkında büyük çeşitlilik bekleyenler için ise hayal kırıklığı yaratabilir. Fakat yine de girmenizi tavsiye ederiz.

Göle geldiğinizde biraz vakit ayırarak güneş batımını da görmeniz harika olacaktır. Güneşin batımındaki harika renk değişimi ise izleyicilerine ayrı keyif verecektir.

Kamp yerlerinin uygunluğuna inanamayacaksınız

Salda Gölü’nde kamp yapmak isterseniz üç farklı seçeneğiniz var. Çadırda kamp, bungalov ve otel seçenekleri ile geniş konaklama yelpazesi ile istediğiniz şartlarda kalacak yeriniz var. Gündüz ne kadar sıcak olursa olsun geceleri biraz soğuk olabiliyor. Bunu dikkate alarak konaklama yapmanızı tavsiye ederiz.

Belediyenin kamp alanında çadır ve bungalov seçenekleri mevcut. Belediyenin eşyalı çadırı gecelik 30 TL, eşyalı bungalov ise gecelik 50 TL olarak belirlenmiş.

Yemek olarak bakıldığında ise  akşam yemeği 15 liraya, 5 liraya kahvaltı yapabileceğiniz yerler mevcut.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

3 Comments Already

 1. Avatar

  Çok güzel coğrafya, bu sene yine gideceğim.

 2. Avatar

  Valla benim için de aynı, bir tek taş, balayında maldivler tabi en önemlisi huzur ve mutluluk 🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.