Lübnan’da hedef Rus turistler

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

Lübnan ile Rusya arasındaki turistik bağların sağlamlaştırılması için nisan ayında Lübnan Turizm Bakanı Avetis Kitanyan Moskova’ya ziyaret gerçekleştirmeyi planlıyor.

Turizm’in önünde vize dahil çok fazla engel olduğunu söyleyen Kitanyan, “Ama biz Moskova ziyaretimizin ardından engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalar yapacağız. Rusya ile Lübnan arasında harika turistik ilişkiler olsun istiyoruz. Bu sebeple Rusya’dan bize davet geldiğinde mutlu karşıladım. İki ülke arasında oluşacak turistik ilişkiler beni heyecanlandırıyor” dedi.

Doğunun Feneri unvanını tekrar kazanacak

Rusya’da yayın yapan Sputnik haber sitesinde yer alan haberde Lübnan Turizm Bakanı Avetis Kitanyan, “Lübnan turizm sektöründe 3 yıldır derin bir krizdeydi. Lübnan’daki güzellikleri insanlara göstermek büyük bir isteğe ve ülke turizmini eski günlerine geri getirmek için imkanlara sahibiz. Turizm bakanlığı olarak Lübnan’a Doğu’nun feneri unvanını kazandırmak için gereken her şeyi yapacağız” diye konuştı.

Turizm sektörünü geliştirmek için insanların Lübnan’ı güvenli ve istikrarlı bir ülke olarak görmesi ve tanıtımı da bu yönde yapmaya başladıklarını söyleyen Kitanyan, bu kampanyanın ancak ülkede yaşanan 3 yıllık siyasi otorite boşluğunun giderilmesi ile 2016 yılında yapabildiklerini sözlerine ekledi.

Siyasi sorunlar nedeniyle yasaklanmıştı

Arap dünyası, Batı Asya ülkeleri ve Rusya’ya yönelik turizm çalışmaları olduğunu söyleyen Bakan Kitanyan, Middle East Airlines hava yolu şirketi ve bazı otellerden çok uygun fiyatlı teklifler hazırlandığını söyledi. Kitanyan, “Örnek vermek gerekirse gidiş ve dönüş uçak bileti, otele transfer, kahvaltının da dahil olduğu bir paket 354 ile 470 dolar arasında değişiyor. Bu hazırlanan paket Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Irak ve Ermenistan gibi ülkeler için fiyatlar çok uygun. Hazırlanan tatil paketinin hedef olarak belirlediğimiz ve ismini biraz önce söylediğimiz ülkelerde sosyal medya ve televizyonlarda tanıtımı yapılacak. Siyasi anlaşmazlıklar yüzünden Suudi Arabistan, Katar ve diğer ülkeler arasında bazı vatandaşların Lübnan’ı ziyaret etmesi yasaklanmıştı. Önceden siyasi sorun yaşanan ülkeler ile iyi ilişkilerimiz başlıyor.  O ülkelerin turizm şirketleri ile de görüşüyoruz. Ülkemizi ziyaret etmeleri için uygun çözümler bulmaya çalışıyoruz” diye sözlerini tamamladı.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.