Kur yükseldi, Türkiye’de balayı artıyor

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Ülkemizde balayı için yurt dışı tatilleri büyük ilgi görüyordu. Son dönemlerde yükselen kur ise Türkiye’de balayı yapılacak yerler revaçta gözüküyor. Türkiye’de en çok bilinen turizm portallarından olan tatilsepeti.com sitesinin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, Türkiye’de balayı için ortalama 3 bin TL ile beş gece altı gün balayı yapılabileceğini söyledi.

Yaz mevsimi ile birlikte artan düğünlerin bir tatlı telaşı da balayına gidilecek yerler aramak oluyor. Yeni sezonda çiftlerin balayı tercihlerinde değişim gözleniyor. Son yıllarda balayı için yurt dışı tatili çiftlerin gözdesiyken, bu yıl ise Türkiye’de balayı daha revaçta olacak. Türkiye’nin dünyanın bir çok yerinden geri kalmayacak tatil bölgelerinde beş gece altı gün balayı için 3 bin liraya tatil yapılabiliyor.

Milliyet Gazetesinde yer alan haberde tatilsepeti Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, bu yıl balayı yapacak çiftlerin Türkiye’yi tercih etmelerinin sebebini artan kur olarak gösterdi. Balayı için Türkiye’yi tercih eden çiftlerin başka bir nedeni ise erken rezervasyonda büyük indirimlerin olması. Küçükyılmaz, “Erken rezervasyon döneminde yüksek indirim oranlarından yararlanma süresi bu yıl uzatıldı. Buna ek olarak, geçtiğimiz yaz döneminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok otelin fiyatını yükseltmemesi, balayı çiftlerinin yurt içini tercih etmesinde büyük etken oldu” diye konuştu.

Balayı için yeni gözde Belek

Tatilsepeti sitesinin rakamlarına göre, yurt içinde balayı yapmak isteyen çiftlerin en çok tercih ettiği bölgeler ise Belek, Lara, Bodrum, Çeşme ve Marmaris olarak sıralandı. Haziran ayında belirtilen bölgelerde balayı yapmanın bedeli ise ortalama 3 bin lira civarında. Düğün zamanlarını önceden bilen çiftler erken rezervasyon fırsatlarını kullandığı için uygun fiyatlara balayı tatili yapabiliyorlar.

Cruise turları revaçta

Balayını Türkiye’de yapmayıp diğer ülkeleri tercih eden çiftler arasında yine cruise turları tercih ediliyor. Türk tatilciler genel olarak Yunan adalarını tercih ediyorlar. Yunan adalarında gemi turları kişi başı 279 euro’dan başlıyor. Uzak bölgeleri tercih etmek isteyenlerin ise adresi Karayipler oluyor. Karayip turları ise kişi başı 1099 euro’dan başlıyor. Balayını Avrupa’da geçirmek isteyenler ise, kişi başı 199 Euro’dan başlayan fiyatlarla İtalya’yı, 269 Euro’dan başlayan fiyatlarla da Paris’i keşfetme fırsatı buluyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.