Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan turizmcilere büyük destek

Bakanlık turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları gidermek için yeni bir adım attı. Türkiye’ye ziyaretçi getiren tur şirketlerine belirli şartları sağlaması koşuluyla destek sağlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan turizm acentelerini sevindirecek haber geldi. Türkiye turizmine katkıda bulunarak ziyaretçi sağlayan A grubu turizm acenteleri Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan uçak seferi başına 6 bin dolar destek alacak.

Bakanlığın turizmciler için aldığı bu karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan tebliğe göre; 1 Ocak-31 Aralık 2017 arasında iniş saatleri esas alınacağı belirtilen tebliğde, belirtilen kurallara uygun acentelere uçak seferi başına 6 bin dolar destek sağlanacak.

Türkiye turizminin son yıllarda yaşadığı sıkıntıları gidermek amacıyla hazırlanan tebliğde, en az 100 yolcusu bulunan bir uçak ile Antalya Gazipaşa-Alanya, Antalya, Muğla Dalaman, Muğla Milas-Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer, Trabzon, Denizli Çardak, Isparta Süleyman Demirel, Eskişehir Hasan Polatkan, Ordu Giresun ve Samsun Çarşamba havalimanlarına ziyaretçi getiren acenteler bu haktan yararlanabilecek.

İran’dan tebliğde adı geçen havalimanlarına aktarmalı gelen kapalı gruplar getiren veya tek başına veya birlikte turist getiren seyahat acenteleri yararlandırılacak.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.