KKTC’den sağlık turizmi için önemli adım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkede sağlık turizminin gelişmesi için önemli bir adım attı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde sağlık turizmini geliştirmek adına Sağlık Turizmi Konseyi 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek Ahmet Savaşan’ı Genel Başkanlığa getirdi.

Oscar Resort Hotel’de gerçekleşen ilk toplantıda Sağlık ve Turizm Konseyi konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantı sonucunda Konseyin Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarında, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği, Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kıbrıs Türk Rehberler Birliği Başkanları yanısıra, özel hastane, klinik, acente ve otellerin sahipleri ile yöneticilerinin görev aldığı belirtildi.

Sağlık turizminin gelişmesine ilişkin açıklama yapan yeni Başkan Ahmet Savaşan, KKTC’nde sağlık turizminin gelişmesi için çabaladıklarını ve umutlu olduklarını vurguladı.

Kuzey Kıbrıs’ın adının kumar ile anılmasını istemeyen turizmciler geçtiğimiz aylarda aile tatiline uygun hale getirmek için çalışmalara başlamıştı. Kuzey Kıbrıs’ın sadece yaz turizmi için değil, tarihi yapıları, coğrafi konumu, sağlık turizminde ve tüp bebek tedevisinde yüksek başarı oranı, otel konforu ve fiyat- kalite deki uyumu ülkeye ziyaretçi çekmek adına oldukça önemli olduğunu belirten Başkan Savaşan, ülke turizminin hak ettiği konumu alacağının müjdesini verdi.

Açıklamada son olarak Konseyin Yönetim Kuruluna, Dimağ Çağıner, Fethi Özboğaç, Hüseyin Oskar, Orhan Tolun, Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene, Özgü Bayraktar, Dr. Remzi Gardiyanoğlu, Dr. Savaş Özyiğit, Dr. İlker İpekdal, Faiz Camgöz, İbrahim Bağman, Disiplin Kurulu’na, Av. Özkul Özyiğit, Av. Erkan Sökmez, Salih Aslan ve Denetleme Kuruluna da Yrd. Doç. Dr. Ediz Tuncel, Prof. Dr. Mesut Yalvaç, Osman Malyalı, Erhan Özerden’in seçildiğine yer verildi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.