Kırım turizminde ulaşım sorunu

Kırım Turizm Komitesi Başkanı Aleksey Çernyak, Kırım turizmine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kırım’ın 8 milyon ziyaretçi ağırlama kapasitesi olduğunu belirten Komite Başkanı Aleksey Çernyak, lojistik problemlerinin turizmin gelişmesine engel olduğunu vurguladı.

Kerç Boğazı’ndaki köprünün faaliyete geçmesinin ulaşım sorununun ortadan kaldıracağını söyleyen Başkan Çernyak, konaklamayla ilgili 8 milyondan fazla kapasiteye sahip olduklarını açıkladı.

2017 yılı turizm sezonunda en fazla 6 milyon ziyaretçi geleceğini tahmin ettiklerini ifade eden Çernyak, 2016 yılına oranla yüzde 20 artış sağladıklarını dile getirdi. Aleksey Çernyak erken rezervasyon ile 2017 yılına güzel başladıklarının altını çizerek ziyaretçilerin yarımadayı güvenli bulduklarını ifade etti.

Kırım

Tarihi geçmişinde Anadolu ile güçlü ilişkiler içerisinde olan Kırım’la Türkiye kültürel olarak yakın ilişki içerisindedir. Ukrayna ve Rusya arasında ihtilafa neden olan Kırım Cumhuriyeti, Karadeniz’in kuzeyinde güzelliğiyle büyüleyen bin bir renkli bir ülkedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması, Asya ve Avrupa arasında Rusya’ya köprü oluşturması Kırım’ı zengin bir kültüre sahip olmasında önemli rol oynamıştır.

Kırım’daki görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Nikita Devlet Botanik Parkı, Cur Cur ve Uçan Su Şelaleleri, Demirci ve Ay Petri Dağları yer alırken; Simferopol, Yalta,  Vorontsov Sarayı da mutlaka ziyaret edilmelidir.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.