Kıbrıs’tan imaj değişikliği

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, turizm sektöründe yeni bir düzenlemeye gidiyor. Ada turizmine aileleri ağırlamak isteyen KKTC, kumar işleten kurumlara ruhsat vermeyeceğini açıkladı.

Eğlence merkezi olarak anılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, turizm alanını ailelerin gelebilmesi için düzenlemeye gidiyor. KKTC, doğal güzellikleri ve tarihi yapısını geride bırakan eğlence imajını değiştirmeyi hedefliyor. Bunu kapsayan projede kumar faaliyetinde bulunan işletmelere ruhsat verilmeyecek.

Aile turizmini destekleyen devlet, yeni bir imaj için çalışmalara hız verdi. Öncelik olarak Türkiye pazarını kazanmak isteyen Kuzey Kıbrıs turist sayısını arttırmayı planlıyor.

Ekonomisinin yüzde 50’den fazlasını turizmden elde eden Kıbrıs, Yunanistan’a giden Türk turistleri Kıbrıs’a çekmeyi düşündüklerini belirtti.

Hedefte Çocuklu Türk Aileler Var

Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden biri olan Kıbrıs’ın 20 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Bölgeyi turizm merkezi haline getirmeyi planlayan Kıbrıs, artık kumarhanelerle anılmak istemiyor. Kıbrıslı yetkililer acentelere çocuklu ailelerin ada tatillerini arttırmasını teşvik için acentelere talimat verdi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak kısa zamanda istedikleri imaja ulaşacaklarını belirtti. Dünya genelinde yapılacak tanıtımlarda Türkiye’ye yoğunlaşacaklarının altını çizen Ataoğlu, yaz ve kış turizminde Türk turistlerin tercih merkezi olmak istediklerini söyledi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

1 Yorum yapıldı

  1. Avatar

    Üniversiteler İlim ve bilim için var ama Kıbrıs’a geldiğimden beri en az 5 yeni üniversite açıldı.Dershane açar gibi üniversiteler açılıyor. Sağlık turizmi için yapılacakları tahmin bile edemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.