ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı kapılarını açtı

Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen Avrupa’nın en önemli fuarlarından biri olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı bugün kapılarını açtı.

8 Mart’ta başlayan ve 12 Mart Pazar gününe kadar devam edecek olan turizm fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 84 ülkeden 10 bin katılımcı ağırlayan fuar, 160 bin metrekarelik alanda 26 salon ve 1.092 stand yer alıyor.

84 ülkenin kendini tanıtma imkanı bulacağı fuarda birçok panel de düzenlenmesi bekleniyor. 52’incisi düzenlenen fuarın bu yıl partner ülkesi Botswana oldu.

“sürdürülebilir turizm”, “dijital gelişmeler” ve “medikal turizm” konularının işleneceği oturumlarda fuarın en çok ilgi çeken bölümlerinden biri olacak.

Türkiye’ninde 3079 metrekarelik alanda kurduğu standa bugün siyasiler de ziyarette bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kurduğu stand ilk günden yoğun ilgi görürken, turizmciler Bakan Nabi Avcı ve Çavuşoğlu ile görüşme şansı buldu.

187 ülkenin temsilcilerinin katıldığı fuarda Türkiye’de en önemli pazarlarından biri olan Almanya için tanıtım fırsatı buldu. Türk turizmine dair görüşleri ölçme fırsatı bulan Türk turizmciler, fuar için çok yoğun bir çalışma gerçekleştirdi.

İki ülke arasında son dönemde yaşanan gerginlik sonrasında gerçekleşen bu fuar Almanya pazarıyla yakın ilişki içinde olmak için Türk turizmciler için büyük önem taşıyor. Yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalara hız veren turizmciler bu fuar ile Türkiye’yi Alman pazarına yakından tanıtmak için fırsat elde etti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.