İsviçre’den uyarı: Bir daha düşünün!

İsviçre Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik seyahat tavsiyesini güncelledi. Seyahat tavsiyesinde “Mahkeme kararına gerek olmaksızın tutuklanabilirsiniz. Ayrıca düşman olarak görülme ihtimalini de iyice düşünün” denildi.

İsviçre Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye dönük seyahat tavsiyesi güncelledi. Türkiye’ye gitmek isteyen vatandaşlarına giriş çıkışlarda sorun yaşanabileceği, mahkeme kararı olmadan tutuklanabilecekleri konusunda bilgilendirmenin yapıldığı seyahat tavsiyesinde Türkiye için özel bir yer ayrıldı.

BirGün Gazetesinde yer alan habere göre, İsviçre Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tavsiyede “Türkiye’ye seyahat etmek isteyenler Türkiye’de düşman olarak görülüp görülemeyeceği konusunda iyi düşünmeliler” cümleleri ile vatandaşlarını uyardı.

İsviçre Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan uyarı yazısında Türkiye’de olağanüstü hal durumunun devam ettiği belirtildi. Bu nedenle Türkiye’ye giriş ve çıkışlarda sorun oluşabileceği, mahkeme kararına gerek olmaksızın tutuklamaların yapılabileceği söylendi.

Türkiye ve İsviçre vatandaşlığı bulunan kişilerin ise daha büyük tehlikede olduğu söylenen uyarıda, İsviçre’nin çifte vatandaş olan kişileri konsolosluk savunması hizmetinin Türkiye tarafından, İsviçre vatandaşlığı göz önüne alınmadan yapılacağına dikkat çekildi.

Seyahat uyarısının sonunda ise Türkiye’ye seyahat etmek isteyen İsviçre vatandaşlarının uyarıyı dinleme kısmında kendi sorumlulukları olduğunu belirtti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir