İstanbul’da yapılabilecek su sporları

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Su sporları deyince akla ilk İstanbul’un gelmediği kesin. Tarihi, kültürel yapısı ve sanata olan katkısının yanı sıra su sporları da İstanbul’un vazgeçilmez turizm etkinliklerinden birisidir. İstanbul’da dalış, kano, yelken, yüzme gibi su sporları etkinliklerinin tamamı yapılabilmektedir.

Havanın güzel olduğu günlerde İstanbul’dan uzaklaşmadan, şehrin çevresinde su sporları etkinliklerine katılabilirsiniz.

Dalış

Su altındaki yaşamı merak edenlerdenseniz dalış sporu tam size göre. İstanbul’da yaşıyorsanız dalış turu düzenleyen firmalar ile iletişime geçerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar tüm insanlara hitap eden dalışlar ve eğitimleri İstanbul’da alabilirsiniz.

Örnek firma arıyorsanız, Şişli Sualtı Sporları Kulübü, Deepist, Ayışığı Dalış Merkezi gibi yerlerle iletişime geçebilirsiniz. Farklı bir firma arıyorsanız Google size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu firmalardan isterseniz günübirlik dalış turları için kayıt yaptırabilirsiniz. İstanbul içi ve çevresindeki dalış noktalarında organizasyonlarla dalışlar yapabilirsiniz.

Kano

İstanbul’da kano macerası yaşamak çok fantastik bir düşünce olabilir. İstanbul’un açıklarında kano turları düzenleyen kulüpler ve firmalar var. BODEKA (Boğaziçi Deniz Kayakçıları), Marmarasport gibi kulüplerle iletişime geçmeniz halinde İstanbul’da kano keyfi yaşayabilirsiniz. Poyrazköy, Beykoz, Keçilik Koyu ve Anadolu Kavağı gibi tarihi ve doğal güzelliklerin kucağında deniz, temiz hava ve heyecan sizi bekliyor.

Yelken

İstanbul’da çok sayıda yelken kulübü bulunmaktadır. İstanbul Yelken Kulübü, Moda Deniz Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Kalamış Yelken Kulübü gibi kuruluşlar farklı sahillerde yelken turu düzenlemektedir. Size yakın olan veya daha uygun yerler için kulüplerle iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz.

Yüzme

İstanbul’da bir çok ülkeden bile fazla yüzme bölgesi bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı duyuruya göre İstanbul’da denize girilebilecek 106 nokta bulunmakta. Fakat bu noktalardan 81 tanesi denize girmek için uygun olarak görülüyor. İstanbul’da sorunsuz olarak denize girebileceğiniz bazı noktalar; Büyükada’daki Yörükali Plajı, Heybeliada’da Su Sporları Kulübü önü, Beykoz, Riva, Elmasburnu Plajı, Büyükada’da bulunan Seferoğlu Tesisler önü, yine Arnavutköy’ün Durusu Karaburun önü, Büyükçekmece’deki Gürpınar Sahili, Sarıyer, Rumeli Kavağı Plajı, Şile, Akçakese Akkaya Plajı, Tuzla, Marmados Sitesi önü

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.