İstanbul’da bedava konaklama fırsatı

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’dan transit olarak geçen THY yolcularına büyük müjde verdi. İstanbul’da verdiği kar tatilleri nedeniyle sosyal medyada sıkça gündeme gelen Vasip Şahin’den bu defa müjdeli haber THY’nin İstanbul’a gelen transit yolcularına geldi.

Turizmde son dönemde yaşanan sıkıntının daha kolay atlatılması, THY’nin zarar açıklamasının ardından böyle bir kararın aldığı düşünülüyor. Vali Şahin, Türk Hava Yolları (THY) yolcularının İstanbul’da bir gün hediye olarak konaklama kampanyası için çalışmalara başlandığını söyledi.

İstanbul’da bir gece hediye konaklama

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Son dönemlerde Türkiye ve İstanbul’da yaşanan turist sayısındaki düşüşün tekrar artması ve telafi edilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. İstanbul turizm merkezlerinin başında geliyor. Bizde bu merkez hakkında neler yapabiliriz onun için toplantılar yapıyoruz. Son gerçekleştirdiğimiz toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve turizm ile ilgili kurumların yöneticileri katılım gösterdi. Yaptığımız toplantıda THY ile İstanbul’u ziyaret eden turistlerin şehrimizde bir veya iki gün ücretsiz olarak misafir edebilir miyiz oldu. İstanbul’a gelen yolcuların bir veya iki gün konaklamasının nasıl sonuçlar doğuracağını tartıştık. Toplantıda bu fikir genel olarak olumlu olarak görüldü. Ortaya çıkan tablonun maliyetini finanse etme konusunda ortaya çıkan masrafları sivil, TÜROB ve kamu kurumları olarak üzerimize düşenler konusunda görüşmelerimizi yaptık. Türk Hava Yolları’nın transfer yolcusu çok arttı. Eskiden 10 yolcudan 4 tanesi transfer yolcusu, 6 tanesi ülkemizi ziyaret eden yolcuydu. Şimdi ise bu sayılar tersine döndü. Şimdi 10 yolcudan 6 tanesi transit yolcu olarak geliyor. Amacımız İstanbul’a gelen bu yolcuları nasıl İstanbul’da tutarız onun çalışmasını yapıyoruz. Türk Hava Yolları ilk etapta Pakistan yolcularıyla deneme yapacak. İlk hedefimiz bunu bir kaç ülkeye daha yayıp İstanbul’a gelen yolcuları 1-2 gün bile olsa ülkemizde tutabilmek. THY bilet satarken bunu promosyon olarak kullanılacak. Zaten yolcu 8 saat kalıyorsa bir otele yerleştiriliyor. En azından hem turistin yemeği, konaklaması bedavaya gelir hem de THY ile gelen yolcu sayısı artar. İstanbul’a gelen turistlerin yaptığı alışverişler, yemekler bile katkı sağlayacaktır” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.