İslami otel konsepti yeniden düzenlenmeli

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden turizmci Serkan İrenci, Müslüman bir ülkenin İslami konsepte hizmet veren otellerinin nasıl olması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

Turizmci Serkan İrenci, İslami konsept otelciliğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Dini değerlerin ön planda tutulması gerektiğini vurgulayan Serkan İrenci, dini hassasiyeti olan insanların tesis bulmakta zorlandığının altını çizdi.

2016 yılında turizmdeki kaybı otelleri kendi pazarımıza uygun hale getirerek kapatılabileceğini belirten İrenci, yüzde 95’i Müslüman olan ülkenin 50 milyonluk potansiyeline uygun tatil imkanları oluşturulmasına dikkat çekti.

Serkan İrenci, yurt içinde ve dışındaki Türkiye vatandaşlarına yönelik yapılan ankette tercihlerin yüksek oranda aile oteli ve alkolsüz olduğunu söyledi.

 

Tesis yapısının aile düzenine göre hazırlanmasının öneminden bahseden İrenci, plajların bayanlara ve baylara özel olarak hazırlanmasının ve karma plajın isteğe bırakılmasının gerektiği açıkladı.

Eğlence mekanlarında da bayanların rahat etmesi açısından bayan personel istihdam edilmesinin bu otel konsepti açısından çok önemli olduğunu ifade ederek tesis tercihlerini bayanların yaptığını ve öncelikle onların rahat ettirilmesi gerektiğini belirtti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.