İngiltere vatandaşlarını korumak için asker yolladı

İngiltere, tatil için İspanya’yı tercih eden vatandaşlarını korumak için eskide SAS biriminde faaliyet gösteren işini bırakmış 100 askeri İspanya’ya yolladı. 

İngiltere’de faaliyet gösteren The Sun gazetesinde çıkan habere göre, eskiden elit İngiliz askeri olarak görev yapan 100 askeri vatandaşlarını korumak için İspanya’ya yolladı. Bu askerler farklı meslek ve görünüm ile gizli olarak İngiliz vatandaşlarının güvenliğini sağlayacak. Askerler teröristlerin tursitlere saldırmasını engelleyecek.

Tunus’ta 2015 yılında gerçekleşen ve birçok İngiliz turistin hayatını yitirmesi ile sonuçlanan terör saldırısının benzerinin yapılacağı istihbaratını alan İngiliz istihbaratı, bu nedenle uyarılar yaptıkları İngiliz tur operatörleri de bu yola başvurdular.

İngiltere’de yayın yapan Daily Mail gazetesinde yer alan konu ile ilgili haberde, İngiliz turistlerin hayatlarını tehlikeye atacak terör olaylarının İspanya’da, Kanarya Adalarında ve Balear Adalarında yapılması planlandığı aktarıldı.

İspanya’ya gönderilen askerler yapılması planlana terör olaylarına karşı görev yapabilecek eski elit askerlerden seçilmiş oluşuyor. Bu askerler gizli olarak görev yapma kabiliyetine sahip ve gizli olarak turistlerin arasında yaşayarak, yaşanacak olayları öncesinde engelleme kabiliyetine sahip. Gönderilen askerler ise İspanya polisinin emrinde görev yapacak.

İngiliz tur operatörlerinin, İspanya’ya yolladığı, panik yaşanmaması ve turistlere fark ettirmeden görev yapmasını istediği elit askerlerin aslında gizli görev yapması planlanıyordu. İngiliz gazetelerinde arka arkaya çıkan haberlerle planlanan görevin gizli kalması ise suya düşmüş oldu.

Gazetelerde yer alan iddialara göre, tur operatörleri gizli olarak İspanya’ya yolladıkları eski elit askerlere günlük 500 paund ödeyecek.

İlginizi Çekebilir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir