İngiltere tur şirketinden Türkiye güzel haber

İngiltere’nin en büyük tur operatörlerinden birisi olarak bilinen Jet2holidays, 2018 yılı yaz programını açıkladı. Jet2holidays, Türkiye’ye olan turist kapasitesinin arttırılacağı müjdesini verdi. Mısır ve Tunus için ise negatif durum devam ediyor.

Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy, 2017 yılı için Türkiye’ye çok iyi satış yaptıklarını söyleyerek, “Türkiye turizm açısından değerli bir destinasyon ve bu yıl çok satış yaptı. Bu veriler ışığında gelecek yıl Türkiye için kapasitemizi arttırmaya karar verdik. Türkiye için taleplerin düştüğünü gösteren manşetler görsek bile, Türkiye her defasında geri dönmeyi biliyor” ifadelerini kullandı.

Elektronik eşya yasağı satışlara etki yapmaz

ABD ve İngiltere tarafından uygulanan cep telefonundan büyük elektronik eşyalara uygulanan kabin yasağı hakkında değerlendirmelerde bulunan Heapy, yapılan uygulamanın ise Türkiye’ye satışların negatif bir etki yapacağını düşünmediğini söyledi. Uygulanan yasağın şimdiye kadar olumsuz bir yansımasını görmediklerini söyleyen Heapy, şimdiye kadar bu sebeple bir iptal yapmadıklarını söyledi.

Türkiye için kapasite yüzde 30 artacak

Jet2Holidays, 2018 yılında Türkiye için kapasitenin yüzde 30 civarında artacağını söyleyen Heapy, bu ayrılan kontenjanların artışa rağmen 2015 yılına göre ekside kaldığını belirtti. Jet2Holidays, 2016 yılında Türkiye için kapasiteyi bir önceki yıla göre yüzde 40 düşürmüştü.

Mısır ve Tunus’a dönüş yok

Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Portekiz, Hırvatistan, Malta ve Napoli’ye yönelik kapasite artışına gideceklerini söyleyen Heapy, aynı güzel haberi Mısır ve Tunus için vermedi. İngiltere’den Mısır ve Tunus’a uygulanan uçuş yasağı kaldırılsa bile Jet2Holidays, iki ülkeye de dönüş gerçekleştirmeyecek.

İlginizi Çekebilir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir