İngiliz havayolu şirketinden kabin yasağı!

İngiltere’nin havayolu şirketi British Airways, İstanbul uçuşlarına yeni bir kısıtlama getirdi. Amerika’nın ardından İngiltere’de Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün, Tunus  ve Türkiye’den yapılan uçuşlarda elektronik aletlere kısıtlama getirdi. Bu ülkelerin yanı sıra yasaklı ülkeler arasında Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt’de yer alıyor.

 Getirilen yasak cep telefonundan büyük elektronik aletleri kapsıyor

Türkiye’ninde dahil olduğu birçok ülkeden yapılan uçuşlarda terör tehdidi gerekçesiyle ABD ve İngiltere’den skandal bir yasak getirildi.

İngiliz havayolu şirketi British Airways, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yasağı ilk uygulayan havayolu şirketi oldu. İngiltere’ye yapılacak uçuşlarda akıllı telefonların boyutundan büyük elektronik cihazların valizlere yerleştirilmesi istenecek.

Başka bir çözüm yok mu ?

ABD ve İngiltere’nin uyguladığı bu yasakların altında sadece terör olduğuna inanmak çok mantıklı gelmiyor. Amerika’dan Türkiye’ye uçacak bir kişinin 13-15 saat boyunca uçakta dışarıyı izlemeyeceğine göre insanların eğer başka çareleri varsa farklı bir yolu veya destinasyonu tercih etmeleri isteniyor.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.