İlber Ortaylı turizme yapılan yatırımları değerlendirdi

Turizm cenneti Antalya’da hizmet veren Akra Otel, otelcilik kavramına yeni bir boyut getirdi. Akra, kendi  bünyesinde başlattığı Akra Sohbetleri kapsamında İlber Ortaylı’yı ağırladı.

Yoğun katılım olan etkinlikte konuşan İlber Ortaylı, Türkiye turizminin geçmişinden ve yapılan yatırımlara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Etkinlik, Akra Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ve eşi Zerrin Barut’un ev sahipliğinde, Elif Dağdeviren’in moderatörlüğünde gerçekleşti.

Aksa Otel’in düzenlediği etkinlikte ünlü tarihçi İlber Ortaylı ile katılımcılar arasında eğlenceli dakikalar yaşandı. 1940 ve 1950 döneminin Antalya’sını değerlendiren ünlü tarihçi Ortaylı, “Antalya, eskiden de çok güzel, çok vahşi bir şehirdi, çok da tenhaydı. Yerli halk en mükemmel turizm tesislerini aratmayacak kadar misafirperverdi, lezzetli yemekler yaparlardı. Çok da romantik bir şehirdi. Kıyılarında gönlünüzce denize girebilirdiniz. Alanya’da muz bahçeleri, Bey Dağları’nda çiçekler… Fakat otobüsü kaçırırsan da saat 16.00’dan sonra misal Alanya’ya vasıta bulamazdın” şeklinde konuştu.

Turizm sektörüne yapılan yatırımlardan bahseden Ortaylı, o dönemlerde Antalya’da çok fazla büyük otel bulunmadığına da değindi. Doğru yatırımların şehri ne kadar canlandıracağına vurgu yapan Ortaylı, Antalya’ya yapılan yatırımlarla çok değiştiğinin altını çizdi.

Bir tarihçide olması gereken özellikleri belirten Ortaylı, yeni nesil gençliğin yabancı dile biraz daha fazla önem vermesi gerektiğini söyledi. Söyleşinin ardından uzun bir imza kuyruğunun oluştuğu Akra’da keyifli sohbet imza sırasında da devam etti.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.