Hobi olarak başladı, işi oldu

Hobi olarak başladığı fotoğrafçılığı meslek haline getiren Sevil Kızılbayrak Kapadokya bölgesinde tek kadın fotoğrafçı olma özelliğini koruyor.

32 yaşındaki Sevil Kızılbayrak’ın Kapadokya’da hobi olarak yaptığı fotoğrafçılık mesleği oldu. Bölgenin tek kadın fotoğrafçısı olma özelliğine sahip Kızılbayrak, özellikle doğum fotoğrafçılığında ilgi olduğunu söyledi. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında da fotoğtaflar çekmeye başladığının altını çizdi.

Babasının aldığı hediye fotoğraf makine ile bu işe başladığını ifade eden Kızılbayrak, “Bu işe 7 yıl önce hobi olarak başladım. Hem fotoğraf çekmeyi hem de çekinmeyi seven bir insan olarak böyle bir işe başladım. Daha sonra dijitallere geçtiğimiz zaman bu işe daha çok hevesim arttı.” dedi.

Bölgedeki tek bayan fotoğrafçı olmasının avantajlarından bahseden Kızılbayrak, olumlu dönüşler aldığını söyledi.

Doğum fotoğrafçılığın, insanların en güzel en özel anlarına tanık olduğunu anlatan Sevil Kızılbayrak, “Onları bir müşteri olarak değil, bir arkadaş olarak görüyorum. Kendimden bir aile olarak görüyorum. Daha çok doğum fotoğraflı çekiyorum. Ameliyathanede olsun, doğumhanede olsun. Dış mekanda gelin damat fotoğrafı çekiyorum. Özel kına gecelerinde bayan çekimleri yapıyoruz. Bir bayan olarak bizi daha çok cana yakın buluyorlar” şeklinde konuştu.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.