Hindastan uçak bileti 4 TL olunca

  • by Tarık Aydın
  • 3 Yıl önce
  • 0

Üyeleri genellikle genç insanlardan oluşan ve Türkiye’deki en büyük seyahat topluluğu olarak bilinen Interrail Turkiye üyeleri, Tripsta isimli bilet satış sitesinden Emirates havayolu firmasına ait Hindistan uçak bileti 4 TL’ye aldılar. Bilet alan kişiler Emirates üzerinden yaptıkları check-in’de başarılı olunca çok mutlu oldular fakat bu mutluluk uzun sürmedi. Uçakta biletler ortalama 2000 TL’den başlarken 4 TL’ye satılan biletlerin de iptal edildiği görüldü.

Biletlerini Tripsta isimli web sitesi üzerinden alan üyelere, sitede yaşanan bir aksaklıktan dolayı 4 TL olarak gözüktüğü bildirildi. İki arkadaş fiyatı görüp aldıkları ve sonrasında başarılı check-in yaptırdıkları biletlerini Interrail Türkiye’nin 200 bin üyesi olan sosyal medya adresinde paylaştı. 4 TL’ye Hindistan fırsatını kaçırmak istemeyen üyeler ise uçağa ait biletleri dakikalar içinde tüketti. Hatta bilet alamayan bazı üyeler ise Tripsta sitesi ile iletişime geçerek 4 TL’ye Hindistan uçak bileti kampanyasından faydalanmak istediklerini söylediler. Yetkililer böyle bir kampanyaları olmadığını ve söz konusu uçakta biletlerin 500 euro’dan başladığını söylediler. Firmanın sürekli telefonla aranmasının ardından hatanın farkına varan firma yetkilileri de bilet fiyatlarını düzelttiler. Yapılan yanlışın giderilmesi adına 4 TL’ye bilet alan herkesin bileti iptal edildi.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre 4 TL’ye Hindistan uçak bileti satın alan iki arkadaştan birisi olan Serkan K., “Sedat Y. ve Cahit B. ile konuştuğumuzda toplam olarak 100-150 arasında kişinin fırsatlardan yararlandığını söylediler. İnsanların siteye girdiklerinde sadece Hindistan uçak biletinin değil Puket, Hong Kong gibi bir çok yere uçak biletinin 4 TL olduğunu söylediler” dedi.

Yapılan bilet iptalleri ile mağdur olduklarını düşünen üyeler, Emirates benzeri büyük firmaların biletlerini satan firmalarda bu hatanın sık görüldüğünü ve bu sorunlar için önlemler alınması gerektiğini düşündüklerini söylediler.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.