Harika Güral: Türkiye’den başka yerde bulamazlar

  • by Tarık Aydın
  • 4 Yıl önce
  • 0

Türkiye’deki otellerin verdiği hizmet ve kalitesini dünyanın hiç bir yerinde bulamayacağını ve Türkiye’yi yine tatil yapmak için tercih edeceklerini söyleyen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, 2017 yılının başı olması rağmen bir çok farklı ülkeden erken rezervasyon aldıklarını söyledi. Ayrıca Gürel 2017 yılının çok daha iyi olacağını ve bu yıldan umutlu olduklarını dile getirdi.

Ülkemizde yaşanan terör eylemleri ve 15 Temmuz’daki darbe girişiminin yansımaları sonucunda 2016 yılının Türkiye turizmi açısından olumsuz geçmesine rağmen sektördeki bir çok kişi 2017 yılında büyük bir toparlanma bekliyor. 2016 yılında ülkemizi tercih eden turistlerin 2017 yılında da vazgeçmeyeceklerini söyleyen Harika Güral, otellerin şimdiden Avrupa’nın bir çok farklı bölgesinden rezervasyon aldıklarını söyledi.

Charter seferlerinin tekrar açılmasıyla birlikte 2017 yılında 2.5 milyona yakın Rus turist ağırlamayı planladıklarını söyleyen Güral, “Ülkemizdeki güven sorununun bitmesiyle birlikte yüzde 40 oranında düşüş yaşanan Avrupalı turist sayısının tekrar eski günlere dönerek yükselişe geçeceğine inancımız tam” şeklinde konuştu.

Turist potansiyelinin olduğu yer bölgede Türkiye’nin de olması gerektiğini söyleyen Harika Güral, “Çin, Hindistan ve Afrika gibi yüksek turist çekebileceğimiz bölgeler var. Ülkemize en çok turisti nasıl getiririz bunu konuşmalıyız. Bunu yapabilmemizin tek şartı ise oralarda ülkemizin tanıtımını yapmak. Tüm pazarlarda ülkece güçlü bir şekilde yer almalıyız. Ülkemize turist getirebilecek yeni yerler ararken sürekli bizi tercih eden ülkeleri de unutmayarak oraya da yönelik yoğun çalışma içinde olmalıyız” şeklinde sözlerine devam etti.

Türkiye’de bulunan otellerin ziyaretçilerine dünyada çok fazla eşine sahip olunmayan bir konsept sunduğunu söyleyen Gürel, “Dünya’da bir çok ülke şehirlerini pazarlamaya çalışırken biz otelleri pazarlıyoruz. Türkiye’yi tatil için tercih eden turistler genellikle orta gelirli insanlar oluyor. Kendi ülkesinde bile yapamayacağı uygun fiyatlı tatili ülkemizde yapar ve ekstra hiç para harcamadan ülkesine döner. Bu sebeple Türkiye Avrupalı turistler için vazgeçemeyecekleri tatil bölgesidir” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.