Gümüşhane’deki Kış Turizmin Geleceği panelinde Kayseri Erciyes A.Ş. anlatıldı

  • by Tarık Aydın
  • 5 Yıl önce
  • 0

“Gümüşhane’deki Kış Turizmin Geleceği” panelinde Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi ve bir model olarak Kayseri Erciyes A.Ş. anlatıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yatırımları yönetmek üzere kurulmuş olan ve Türkiye’nin ilk ve tek dağ yönetim şirketi olan Kayseri Erciyes A.Ş. ülkemizde kış turizmine öncülük ediyor. Bilgi birikimi ve başarısı ile şehirlere, firmalara proje ve işletme danışmanlığı veren kurum akademik çevrelerce de incelemeye alınıyor.

Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen “Gümüşhane’de Kış Turizmin Geleceği” konulu panelde Erciyes’in bu günlere nasıl geldiğini anlatan Kayseri Erciyes A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, “Biz bu işe inanarak başladık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile 2011 yılından itibaren faaliyete geçen Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, sahip olduğu son teknoloji mekanik tesisleri, uzun pistleri, konaklama ve sosyal alanları ile ülkemizin en iyi ve gelişmiş kayak merkezi konumuna geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes’te yapılan yatırımları işletmek üzere kurulan ülkemizin ilk ve tek dağ yönetim şirketi Kayseri Erciyes A.Ş, konusunda ihtisaslaşmış çalışma arkadaşlarımızla Erciyes’i dört mevsim yönetiyor. Erciyes Dağı üzerinde bulunan teleferiklerin işletilmesi, kayak pistlerinin hazırlanması, güvenlik tedbirlerinin alınması, suni karlama sistemiyle kar üretilmesi gibi saha hizmetlerinin yanında yaz faaliyetleri ve sportif aktivitelerle alakalı bütün süreçleri biz yönetiyoruz. Erciyes Kayak Merkezi’nin global çapta tanıtım ve pazarlanması, yurtiçi ve yurtdışı fuarlar, seminerler, sunumlar yine şirketimiz tarafından yürütülüyor. Bu yönetim anlayışıyla ve profesyonel zihniyetle yaptığımız uluslararası organizasyonlar ve etkinlikler de hem Kayseri’nin hem de ülkemizin ismini yaz turizminin yanında bir kış destinasyonu olarak dünyaya duyurdu. Bunun yanında ülkemizde kış turizminin gelişmesine de öncülük eden Erciyes, sosyo-kültürel anlamda şehir hayatının da canlanmasına yol açtı ve bölgesel ekonomiye çok ciddi bir dinamizm kazandırdı. Kurumsal yönetim anlayışıyla kış turizminde söz sahibi olan Erciyes A.Ş sahip olduğu bilgi birikimiyle hem firmalara, şehirlere proje ve işletme danışmanlığı veriyor hem de turizm camiasına ve akademik çevreye ilham kaynağı oluyor. Bundan sonra stratejik pazarlama çalışmaları içerisinde yapacağımız tanıtım faaliyetleri Erciyes’i ülkemiz açısından da önemli bir merkez haline getirecek” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.