Gaziantep’te hedef 3 milyon turist

  • by Abdulkadir Kaya
  • 5 Yıl önce
  • 0

Gaziantep’e 2017 yılının ilk 8 aylık döneminde 1,5 milyon yerli ve yabancı turist ziyarete geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehir olarak 3 milyon turist hedeflediklerini söyledi. 

Dünya Gazetesinde yer alan haberde, turizmde şimdiye kadar beklenenin çok altında kalan Gaziantep, 2017 yılının başında başlatılan “Şimdi Gaziantep Zamanı” isimli projeyle turizm alanında atılım gerçekleştirdi. Şehir ilk 8 aylık dönemde 1,5 milyon yerli ve yabancı turisti misafir etti. Kültür ve gastronominin birleştiği şehir olan Gaziantep, artık turizmden beklediği payı almayı planlıyor. Yılın başında başlatılan proje ise artık meyvelerini vermeye başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öncülüğünde başlayan projede sosyal medyada tanıtımlar gerçekleşti. Sosyal medya reklamlarının yanı sıra büyük şehirlerde bilboardlara neden Gaziantep’e gitmelerini anlatan tanıtımlar yerleştirildi.

Gaziantep’te hedef 3 milyon misafir

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, sezon başlamadan “Şimdi Gaziantep Zamanı” isminde bir kampanyaya imza attıklarını hatırlattı.

Kampanya kapsamında önemli bir tanıtım hamlesi yaptıklarını söyleyen Şahin, başladıkları projenin meyvelerini aldıklarını söyledi. Şahin, Kampanyada sosyal medyanın önemli bir yer tuttuğunu ve Türkiye’deki büyük şehirlerde bilboardlara “Neden Gaziantep” sorusuna cevap veren kampanyalar hayata geçirdiklerini belirti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, proje kapsamındaki turist sayısının oldukça sevindirici olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

Şu anda 1,5 milyon turist sayısına ulaştık. Yıl sonunda 3 milyona ulaşmayı hedefliyoruz. Geçen yıl çok düşük bir turist sayısı vardı. Şimdiye kadar böyle bir turist sayısına Gaziantepimizde ulaşamamıştık. Hatta önceki yıllarda 1 milyonu görememiştik. Eylül ayında da çok büyük bir atılım daha bekliyoruz. İnşallah Gaziantep turizm pastasında hak ettiğini alacak.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.