Gaziantep EMITT Fuarında büyük ilgi gördü

  • by Tarık Aydın
  • 6 Yıl önce
  • 0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 21. defa düzenlenen ve İstanbul’da açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin fuarda yerini aldı. Gaziantep son dönemlerde tarihi ve kültürel turizme yaptığı yatırımlarla biliniyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, EMITT açılışında Gaziantep’i tanıtarak, şehrin gastronomi, tarih, kültür, turizm, üretim ve ticaretteki önemini ve taşıdığı değerleri anlattı.

EMITT ziyaretçileri Gaziantep standına büyük ilgi gösterdi. Başkan Fatma Şahin’de standı ziyaret etti. Şahin standı ziyaret eden misafirlerle uzun uzun sohbet ettiği gözlerden kaçmadı. Stantta görevli olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesindeki yetkilileri gelenlere tarih, turizm, kültür ve gurme şehir bilgiler verdi, broşürler dağıttı ve insanları şehre davet ettiler.

Stantta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gaziantep Ticaret Odası ve TÜRSAB Gaziantep işbirliğinde ile kokteyl düzenlendi. Kokteyl katılımcılarına Gaziantep’ten yöresel lezzetlerin sunumu gerçekleştirildi.

“Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı”

Gaziantep BŞB öncülüğünde başlanan Şimdi “Gaziantep’e Gitme Zamanı” kampanyasına buldukları her fırsatta destek verdiklerini söyleyen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Gaziantepliler her fırsatta ve her yerde şehir için çalışıyor. Başkanımız Fatma Şahin’in şehrimizi tanıtmaya yönelik çalışmalarını destekliyor ve yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Dünya’dan ve Türkiye’nin bir çok yerinden tatil rotalarını ve turizmcileri bir araya getiren EMITT, bu yıl 70 bin metrekarelik TÜYAP Fuar Bölgesinde yapılıyor. 12 salonda 80 ülkeden 5 binden fazla kurum ve kuruluş EMITT’e katılım gösterdi.

Dünya’da en büyük 5, Avrupa’da da 3 fuardan birisi olan EMITT, 29 Ocak Pazar akşamı sona erecek. Fuarı toplamda 60 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Resim (gantep.bel.tr)

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.