Fona devredilen arazilerdeki otellerden açıklama

Arazileri Türkiye Varlık Fonu’na devredilen otellerin yöneticileri söz konusu durumun kendilerini etkilemediğini ifade etti.

Hilton, Rixos, Limak, Fame gibi otel ve tatil köylerinin arazileri Türkiye Varlık Fonu’na devredildi. Bu oteller bulundukları arazilerin kiralarını artık fona ödeme yapacaklar.

Hükümetin fona devrettiği 46 taşınmazı 49 yıllığına kiralarını Varlık Fon’una ödeme yapacak. Konuya ilişkin açıklama yapan otelciler, arazi kiralarını ödeyecekleri adresin değiştiğini ve bu durumun onları etkilemediğini söyledi.

Devredilen arazilerin arasında ünlü oteller ve Kaşıbeyaz restoranı da var.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 49 yıllığına kiraladıkları arazilerin kiralarını bundan sonra fona yatıracaklarını, devletin bu arazileri satması durumunda ise satın almak istediklerini belirtti.

Konuya ilişkin açıklama yapan bir diğer isim Antalya Rixos’un sahibi Fettah Tamince’de diğer yöneticilerle aynı doğrultuda açıklama yaparak değişen bir durum olmadığını vurguladı.

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Ha hazine olmuş ha fon olmuş. Benim çok anladığım bir konu değil ama biz burayı 49 yıllığına kiralayıp bir de otel yapmıştık. Cape Bodrum Otel. 5-6 yıl oldu. Daha 43 yılımız var” şeklinde konuştu.

Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, bu arazilerin satışa çıkması durumunda 49 yıllığına kiralandığı için talebin daha çok otel sahiplerinden olacağını kaydederek, “Arsayı elde edebilmeleri için 10 ila 20 yıl, belki daha da fazla beklemeleri gerekir” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.