Erdoğan’ın kampanyasına TÜROB’dan destek

Cumhurbaşkanıı Recep Tayyip Erdoğan’ın turizm temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda açıkladığı “komşunu da al gel” kampanyası Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından olumlu karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sektör temsilcileriyle buluştu. Erdoğan, turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları gidermeye yönelik başlattığı kampanyada yurt dışında yaşayan vatandaşlara seslenerek, ‘komşunu da al gel’ dedi.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Erdoğan’ın bu kampayasını turizm açısından olumlu buldu. Yurt dışında yaşayan Türklerin turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Bayındır, kampanyadan olumlu sonuçlar alınabileceğini belirtti. Bu konuda her türlü desteği sağlayacaklarını ifade eden Başkan Bayındır, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için başka sektöre daha fazla destek beklediklerini ifade etti.

Böyle bir süreçten geçerken Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığına turizm sektörünün bir temsilcisinin alınmasının faydalı olacağına değinen Bayındır, uluslararası arenada Türkiye’nin imajını acilen düzeltmesi gerektiğini açıkladı.

Bekledikleri desteklerden bahseden Bayındır, turizmde faaliyet gösteren şirketlerin SGK primlerinin en az 1 yıl ertelenmesi, primlerin yüzde 50’sinin İşsizlik Fonu, İŞKUR veya Hazine tarafından karşılanması sağlanması ve banka kredileri konusundaki sorunların çözüme kavuşturulmasının turizm sektörünü rahatlatacağını dile getirdi.

TÜROB heyeti şu isimlerden oluştu:

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Başkan Yardımcısı Müberra Eresin (Eresin Otelleri), Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan (Hilton Worldwide), Genel Sekreter Hediye Güral Gür (NG Hotels)

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.