Erdoğan’dan “Komşunu da al gel” kampanyası

Turizm sektöründe yaşanan sıkıntıların değerlendirildiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmde yeni kampanya başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm sektörünün öncüleriyle bir araya geldi. Terör olaylarından en çok etkilenen sektör turizm olurken, çözüm olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Komşunu al gel’ teklifi geldi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlara çağrı yapan Erdoğan, 2017 yılının ilk etabında 50 milyar dolarlık, ardından da 86 milyar dolarlık turizm geliri hedeflediklerinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen buluşmada konuşma yapan Erdoğan, ilk çeyrekte ziyaretçi sayısını 8 milyon artırarak, işe başlamayı düşündüklerini ifade etti.

Türkiye’de yurt içi turizm hareketliliğinin de arttığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ara tatilde ciddi bir hareketlenme yaşandığını kaydetti.

Erdoğan, “Tüm bunlar sektörün geleceği için umutlu olmamızı sağlayan hususlardır. Elbette bu imkanları değerlendirmenin yolu, yeni stratejiler geliştirmekten, yollar, yöntemler, araçlar bulmaktan, kampanyalar düzenlemekten geçiyor. Bu adımı hep birlikte atmamız lazım.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığının bizzat kendisinin himayesinde turizmle işbirliği içinde bir kampanya başlattığını açıkladı.

Yurt dışında yaşayan 5 milyon Türk vatandaşının bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, yurt dışında yaşayan vatandaşları turizm elçisi olarak gördüklerini vurguladı. Ailelerini, ülkesini ziyarete gelen Türk vatandaşlarına seslenen Erdoğan, “Tabii vatandaşlarımızdan sadece kendileri gelmekle kalmayıp, yaşadıkları ülkelerdeki komşularını, dostlarını, arkadaşlarını da ülkemize davet etmelerini istiyorum. İşte bu sebeple yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik olarak ‘Komşunu Al Gel Kampanyası’nı başlatıyoruz.” dedi.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.